Putin gazeteciliğe soyundu

Salı 26.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 26.05.2009 21:45
ABONE OL
Rusya Başbakanı Vladimir Putin, hayatında ilk kez kaleme aldığı makalede, işçi çıkarmanın zorluklarını anlattı.

Rus Kommersant gazetesinin verdiği haberde, Putin "Ruskiy Pioner" dergisi için yazdığı ve 28 Mayıs'ta yayına verilecek makaleye 'Neden işçi çıkartmak kolay olmuyor?' adını verdiği belirtildi. "Bazen, sanki bir çalışanı derhal kovmanız gerekiyormuş gibi gelir size." şeklinde yazıya başlayan Putin, tecrübesinden yararlanarak işçilere karşı nasıl davranılması gerektiği ile ilgili açıklamalarda bulundu. Putin şöyle devam etti: "Ancak şunu söyleyeyim: bu doğru değil. Hiçbir zaman birisi dedi diye, ya da beğenmiyorsunuz diye kimse işinden edilmemeli."

Çalışanlarla olan münasebetlerini baş başa konuşarak çözdüğünü belirttiği yazısında Putin, "Genellikle çalışanı odama çağırırım ve şöyle derim: sizinle ilgili şikayetler var. Eğer siz bunların doğru olmadığını düşünüyorsanız, o zaman bunun tersini ispatlamak için mücadele edebilirsiniz." ifadelerine yer verdi.
Russkiy Pioner dergisi Genel Yayın Yönetmeni Andrey Kolesnikov, Rus Ria Novosti haber ajansına yaptığı açıklamada, Putin'den makale istediğini ve tarafından isteğin redd edilmediğini belirtti. Kolesnikov, makalenin devamının ancak dergide okunabileceğini kaydetti.