Haber turu-2

Çarşamba 27.05.2009
ABONE OL
'Ortaklıkla yetinmeli'
AVRUPA Parlamentosu (AP) seçimleri öncesi Türkiye yine gündemde. AP Başkanı Hans-Gert Pöttering Türkiye'nin hiçbir zaman tam üye olamayacağını söyledi: "Bana göre Türkiye sosyal, kültürel, ekonomik ve coğrafi olarak AB için yutulması çok zor bir lokma olacak. Ekonomi ve güvenlik alanında ortaklık olmalı."

'Türklere ayrımcılık var'
AVRUPA Konseyi'nin Irkçılık, Yabancı Düşmanlığı ve Hoşgörüsüzlükle Mücadele Birimi, Almanya hakkında denetim raporu açıkladı. Almanya'dan yabancıların uyumu amacıyla çifte vatandaşlığın kapısını açmasını istedi. Alman öğretmenlerin Türk ve Müslüman öğrencilere ayrımcılık yaptığını belirtti. Türklerin isimleri yüzünden iş bulmakta zorluklarla karşılaştıkları vurgulandı.

Türk elçiliği cinayeti çözdü
ÜLKENİN en zengin emlakçılarından Julio Suge'nin (42) cinayeti sonunda aydınlandı. Katili, Türk Büyükelçiliği'nin güvenlik kameraları yakalattı. Suge, başkent Sofya'da 25 Nisan'da elçilik caddesinde 25 yerinden bıçaklanarak öldürülmüştü. Elçilik kameraları incelendikten sonra cinayeti bir travestinin işlediği belirlendi. Para anlaşmazlığından öldürüldüğü sanılıyor.