Haber turu

Salı 02.06.2009
Güncelleme: Salı 02.06.2009
ABONE OL
Taliban 400 kişiyi kaçırdı
Ülkenin kuzeyinde Taliban, çoğu öğrenci olan yaklaşık 400 kişiyi kaçırdı. Razmak Polis Akademisi'nden akademisyen, personel, öğrenci ve akrabalarının bulunduğu grup kaçırıldı. Kaçırılanların bölgeden uzaklaşmalarına dair bir telefon aldıktan sonra 30 araçla akademiden uzaklaşırken pusuya düştükleri belirtildi. Kaçmayı başaran 17 kişi olayı ortaya çıkardı.

Yeni füzeler fırlatacak
Nükleer füze denemesi yaparak uluslararası toplumu ayağa kaldıran Kuzey Kore ile ilgili iddialar bitmek bilmiyor. Güney Kore basını, uzun menzilli iki füzenin daha Pyongyang yakınlarındaki bir fabrikadan Cheolsan bölgesindeki Dongchang-ri'deki fırlatma üssüne götürüldüğünü öne sürdü. ABD de, bir füze tesisinde araç hareketliliğini doğruladı.

Türklere 'pis saldırı'
Avusturya'nın başkenti Viyana'da düzenlenen "Türk Günü Yürüyüşü"ne katılan Türklerin üzerine yol kenarındaki apartmanlardan insan pisliği, patates ve içi su dolu bir poşet atıldığı iddia edildi. Kortej, Gudrun caddesine geldiğinde üzerlerine patates ve dışkı atıldı. Türkler, durumu polise bildirdi. Ancak polis zabıt tutma dışında bir şey yapmadı.