Esrarengiz turuncu noktalar

Cambridgeshire'daki yüzlerce kişi gece yarısı gökyüzünde 50 esrarengiz nokta gördüklerini iddia ettiler.

Perşembe 04.06.2009 12:33
Güncelleme: Perşembe 04.06.2009 12:42
ABONE OL
Telegraph gazetesinin haberine göre; İngiltere'nin Cambridgeshire vilayetinde gece 23.30 civarı gökyüzünde görülen 50 esrarengiz turuncu nokta halkın panik yaşamasına neden oldu.

Olaya şahit olan Cambridgeshire sakinlerinin ifadelerine göre esrarengiz noktalar gökyüzünde yaklaşık yarım saat göründükten sonra kayboldular.

Eski bir pilot olan Scott Boswell (37) esrarengiz noktaların fotoğrafını çekebildiğini belirtirken, turuncu parlak noktaların hiç ses çıkarmadıklarını, düzenli bir şekilde ilerleyip birden gözden kaybolduklarını bildirdi.

Olaya tanık olan başka bir çift Auberon ve Suzi Hedgecoe ise, noktaların yaklaşık 1 km yükseklikte olabileceğini ve filo gibi düzenli hareket ettiklerini belirtti.

Yine aynı gece İngiltere'nin Lincoln bölgesinde de benzer turuncu noktalar görüldü. Lincoln bölgesindeki turuncu noktaları gören bir kişi, bir süre sonra bu noktaların yön değiştirerek uzaklaştığını söyledi. Benzer turuncu noktalara 11 Mayıs tarihinde Hollanda'da da rastlanmıştı.

Geçtiğimiz günlerde Rio de Janerio'dan Paris'e gitmek üzere havalanan ve Atlantik Okyanusu'nda kaybolan uçağı arama çalışmalarında Brezilya Hava Kuvvetleri'nden bir pilotun da okyanus üzerinde yine turuncu noktalar gördüğünü söylemesi akıllara soru işaretlerini getirdi.