Bu fotoğrafı hiç yayınlanmadı

ABD'li seksi oyuncu Jane Fonda'nın Barbarella karakterini canlandırdığı aynı isimli filmi için Paul Joyce tarafından çekilen ve daha önce hiç yayınlanmayan fotoğrafı satışa çıktı.

Cuma 05.06.2009 09:01
Güncelleme: Cuma 05.06.2009 09:37
ABONE OL
Olympia Uluslararası Sanat ve Antika Evi tarafından 5-14 Haziran tarihleri arasında Londra'daki Olympia Gösteri Merkezi'nde düzenlenen fuarda görücüye çıkan Jane Fonda'nın Barbarella karakterini canlandırdığı aynı isimli film için çekilen fotoğrafı satışa sunuldu.

1968 yılında Roger Vadim tarafından çekilen filmde Fonda 41. yüzyılda Lythion gezegenine inen bir astronotu canlandırıyordu. Oldukça seksi kıyafeti ile dikkat çeken Fonda, her saat yeni bir suçun işlendiği Sogo kentinde Durand Durand isimli şeytanı bulmaya çalışıyordu. Fonda'dan daha sonra bir çocuk sahibi olan yönetmen Vadim, Barbarella karakterini dönemin en akılda kalan kadın rollerinden biri haline getirmişti.

Öte yandan aralarında Bill Brandt, Brassai gibi oyuncular ile yönetmen Ken Russell ve senarist Samuel Beckett gibi ünlülerin portrelerini çeken Paul Joyce'un Terry O'Neil ile birlikte çektiği Frank Sinatra, Audrey Hepburn, Brigitte Bardot ve Faye Dunaway'e ait bazı fotoğrafların da sergide yer aldığı belirtildi.

Proud Galerileri'nin Prodüksiyon Menejeri olan Sam Taubot, sergi hakkında, "Sergide herkesin favorisi olabilecek birçok eser var. Özellikle Paul Joyce tarafından çekilen Barbarella imajı ilk kez sergileniyor. Ayrıca Terry O'Neill tarafından çekilen çok özel fotoğraflar da bu sergide yer alıyor. Jone Fonda'nın fotoğrafı için koleksiyoncuların yoğun ilgi göstereceğini tahmin ediyoruz" dedi.