Kreşte yangın çıktı 35 çocuk can verdi

Meksika'da 142 çocuğun kaldığı kreşi dakikalar içinde saran alevler 35 çocuğun hayatına mal oldu. Yangının çıkış nedeni araştrılıyor

Pazar 07.06.2009
Güncelleme: Pazar 07.06.2009
ABONE OL
Meksika'da alevlere teslim olan kreşte 35 çocuk can verirken, aralarında çocuklar, kreşin etrafındaki evlerde oturanlar ve görevlilerin de bulunduğu yaklaşık 100 kişi de yaralandı. 3 aylık ila 5 yaşında 142 çocuğun bulunduğu kreşte yaşanan ölümlerin çoğunun, havasızlıktan kaynaklandığı belirtildi. Yetkililer, ülkenin kuzeyinde bulunan Sonora eyaletine bağlı Hermosillo'daki ABC isimli kreşteki yangının çıkış nedeninin henüz belirlenemediğini açıkladı. Tüm binayı saran ve yandaki evleri de tehdit eden alevler iki saatte kontrol altına alındı. Sonora Eyalit Valisi Eduardo Bours, kreşte 142 çocuk bulunduğunu ve yangında 35'inin öldünüğünü açıkladı.

AİLELER, ALEVLERİN İÇİNE DALDI

Yangını haber alan aileler, alevlere aldırmadan içeride kalan çocuklarını kurtarmak için binaya dalarken, tam bir can pazarı yaşandı. Söndürme işlemlerine havadan da destek verildi. Meksika Devlet Başkanı Felipe Calderon da, yangından duyduğu üzüntüyü dile getirerek soruşturma başlatıldığını kaydetti.