40 dakika trene asılıp gitti

ABD'li genç turist kaçırmamak için atladığı trenin dışında 40 dakika yolculuk etti. 110 kilometre hız yapan trene tutunan genç yüz felci geçirdi

Salı 09.06.2009
Güncelleme: Salı 09.06.2009
ABONE OL
Amerikalı genç turist Chad Vance, mola süresinin yanlış hesaplayınca kaçırdığı trene asılı olarak tam 40 dakika seyahat etti! "İstasyona döndüğümde trenin uzaklaşmakta olduğunu gördüm. Eşyalarım da trendeydi. Bir anlık içgüdüyle trenin arkasından koştum ve tutundum" diyen genç adam, yer yer 110 km. hıza ulaşan trenin dışındayken, bir an soğuk ve yorgunluktan dolayı öleceğini sandığını anlattı. Yardım bulabilmek için çığlık çığlığa bağıran ve trenin dış cephesini yumruklayan gencin hayatını kurtaran ise, bağırışlarını duyan Marty Wells isimli yolcu oldu. Wells, gencin durumunu görünce vakit kaybetmeden yetkililere haber verdi ve acil durum frenini de harekete geçirdi.

'YAŞADIĞIM İÇİN ŞANSLIYIM'
Kurtarıldığında derisinin bembeyaz, dudaklarınınsa mosmor olduğu belirtilen Chad'in yüz felci geçirdiği belirlendi. Ancak yine de, "Hayatta kaldığım için çok şanslıyım" diyen Chad Vance'in 40 dakika boyunca asılı kalarak seyahat ettiği dünyanın en ünlü trenlerinden Ghan Ekspresi, Avustralya'da iki gecede katedilen 2 bin 979 kilometrelik bir rotayı takip ediyor.