Katil Türkmüş

Belçika'nın Gand Savcılığı, dün sabah bir Türk kadını sokakta ateşli silahla vurarak öldüren kişinin de Türk olduğunu açıkladı.

Cumartesi 13.06.2009 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 13.06.2009 10:53
ABONE OL
Olayla ilgili ayrıntılı bilgiler veren savcılık, cinayetten sonra intihar girişiminde bulunan katilin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu bildirdi.

Savcı An Schoonjans tarafından yapılan açıklamaya göre, Gand kentinin Ledeberg bölgesinde, 21 yaşındaki bir adam ile bu kişinin eski sevgilisi olduğu belirtilen 27 yaşındaki kadın arasında, sokak ortasında tartışma çıktı.

Türk olduğu, Destelbergen bölgesinde, olaydan bir gece önce silah ve şiddet kullanarak, bahçıvan olarak çalıştığı evde bir soygun yaptığı, insanların yaralanmasına neden olduğu bildirilen katilin, Belçika'da ve bazı ülkelerde, çeşitli suçları nedeniyle bir süredir arandığı belirtildi.

Savcılık açıklamasına göre katil, eski sevgilisiyle sokak ortasında tartışma sırasında silah çekerek birkaç el ateş etti. Başından da vurulan kadın olay yerinde ölürken, kadının yanında bulunan 8 yaşındaki kız çocuğu kaçarak kurtuldu.

Savcı, katilin daha sonra bir taşıta silah zoruyla binerek ve sürücüyü tehdit ederek kaçmayı denediğini, polis tarafından izlendiğini, trafikte sıkışınca, araba içinde başına bir kurşun sıkarak intihar girişiminde bulunduğunu açıkladı.

Öldürülen kadının Gentbrugge bölgesinde ikamet ettiği, Türk asıllı Hollandalı ve bir çocuk annesi olduğu, söz konusu çocuğun babasının cinayeti işleyen Türk olmadığı belirtildi.

Savcılık, intihar girişiminde bulunan katilin sağlık durumunun ağır olduğunu, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini bildirdi.