Haber turu

Cumartesi 14.06.2009
Güncelleme: Pazar 14.06.2009
ABONE OL
Yeni tehdit: Nükleer silah yapacağız
TÜRKİYE'NİN önderliğinde Birleşmiş Milletler'in onayladığı yeni yaptırımlar Kuzey Kore'yi durduramadı. Kuzey Kore lideri Kim Jong-İl yaptığı açıklamada, BM'nin yaptırımlarının reddedildiği ve uranyum zenginleştirme çalışmalarının başlayacağını bildirdi. Yeni çalışmalarda plütonyumun askeri amaçlı kullanılacağı kaydedildi. ABD'ye askeri eylem tehdidinde de bulunuldu.

Düşen uçak havada parçalandı
ATLAS Okyanusu'na düştükten sonra kaybolan Air France uçağında bulunan 6 kişinin daha cesedine ulaşıldı. Yaşamını yitiren 228 kişiden 50'sine ulaşıldı. Ancak ulaşılan cesetlere yapılan otopsiler düşüş nedeni hakkındaki bilgileri geliştiriyor. Brezilyalı yetkililer bulunan 16 cesedin çıplak olduğu ve yanık izi bulunmadığını söyleyerek "Bu da uçağın havada parçalanmış olabileceği tezini güçlendiriyor. Rüzgârla ateş söndü. Yolcuların ciğerleri parçalandı" dedi.

"Demokrasi Arapça'dan gelir"
LİBYA lideri Muhammer Kaddafi, İtalya ziyareti sırasında bir toplantı için gittiği La Sapienza Üniversitesi'nde demokrasi kelimesinin Arapça kökenli olduğunu iddia etti. Kaddafi konuşmasında "Demokrasi Arapçadan gelir. Demok 'halk', 'rasi' ise sandalye demektir. Yani halkın sandalyeye oturması anlamına gelir bu" dedi.