Haber turu

Çarşamba 17.06.2009
Güncelleme: Çarşamba 17.06.2009
ABONE OL
Hamas lideri: 1967 sınırını tanıyoruz
ORTADOĞU'DA barış görüşmeleri için Gazze'ye gelen eski ABD başkanlarından Jimmy Carter, Gazze'deki Hamas hükümetinin Başbakanı İsmail Haniye ile görüştü. Carter ve Haniye, 1967 sınırları üzerinden kurulacak, başkenti Kudüs olan bir Filistin devletine destek verdiler. Haniye, "Bu rüyanın gerçekleşmesine yönelik çalışacağını" belirtti.

Putin'i eleştiren poster tutuklattı!
RUSYA Başbakanı Vladimir Putin'in iktidar hırsını protesto etmek amacıyla ressam Alexander Shedov bir poster hazırladı. Ancak Rus ressam posteri bir binanın duvarına astıktan sonra ajanlarının kendisini evinde tutukladığını ve 7 saat sorguda kaldığını belirtti. Ayrıca ressam hakkında soruşturma açıldı.

Zorunlu askerlik 9 aya indirildi
YUNANİSTAN Savunma Bakanı Evangelos Meymarakis zorunlu askerlik süresinin 12 aydan 9 aya indirildiğini açıkladı. Şu aşamada yalnız Kara kuvvetletleri için geçerli olacak bu karardan sonra Deniz ve Hava kuvvetlerindeki zorunlu askerliğin bütünüyle iptal edilmesi ve bunun yerine Hava ve Deniz kuvvetlerine 5 yıl süreyle profesyonel askerlerin alınması ile ilgili düşüncelerinin hayata geçirilmesi söz konusu... Meymarakis, Şubat ve Mayıs ayı tertipleri için göreve çağrılanların 2'şer ay daha az askerlik yapacağını söyledi.