Seçim sonucuyla ilgili şok iddialar

İran İçişleri Bakanı Sadeq Mahsuli'nin dini lider Ayetullah Ali Hamaney'e gönderdiği gizli mektup İran'ı karıştıracak gibi görünüyor.

Perşembe 18.06.2009 12:47
Güncelleme: Perşembe 18.06.2009 12:49
ABONE OL
İngiliz Independent gazetesi Ortadoğu Temsilcisi Robert Fisk imzalı haberde, İran seçimleriyle ilgili şok bir iddia ortaya atıldı.

*SEÇİMİN ARDINDAN FOTOĞRAFLARLA İRAN

İçişleri Bakanı Sadeq Mahsuli'nin seçimin ertesi günü yani 13 Haziran cumartesi günü İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'e "çok gizli" damgasıyla gönderdiği mektupta gerçek seçim sonuçları yazıyor. Mektupta yer alan gerçek seçim sonuçlarına göre; reformist lider Hüssein Musevi birinci oldu.İkinciliği ise Mehdi Kürabi aldı. Seçimi kazandığı ilan edilen Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın ise aslında üçüncü olduğu belirtiliyor.

*İŞTE MEKTUPTA İDDİA EDİLEN GERÇEK SEÇİM SONUÇLARI!

Mektupta, İran'da 15 Haziran'da yapılan seçimde hile yapıldığı iddia edildiği, gerçek seçim sonuçlarının halka ve kamuoyuna açıklanmayacağı sadece dini lideri bilgilendirmek amacıyla sonuçların gönderildiği belirtiliyor.Ayrıca İslam devriminin selameti için Ahmedinejad'ın yeniden seçilmesi için bütün organizasyonun yapıldığı da vurgulanıyor.Bütün parti liderlerinin, muhalif adayların olası karşı eylemlerini önlemek için bütün önlemlerin alındığı ve bu kişilerin adım adım izlendiği belirtiliyor.

*AHMEDİNEJAD'IN ZAFERİ İLE İLGİLİ DİĞER İDDİALAR İÇİN TIKLAYINIZ...