Bu da Amerika'nın Şerafettin Nine'si

ABD'de, Balıkesirli Şerafettin Gencel'in yaptığı gibi, ölen annesinin kılığına girerek 6 yıl maaşını çeken adam yakalandı

Perşembe 19.06.2009
Güncelleme: Cuma 19.06.2009
ABONE OL
Balıkesir'de Şerafettin Gencel, ölen annesi Ümmühan Gencel'in kılığına girerek iki yıl boyunca maaşını çekmişti. Türkiye'de gazetelere "Şerafettin Nine" başlığıyla yansıyan ilginç dolandırıcılığın benzeri ABD'de yaşandı. Sarı peruk takıp, ağır bir makyaj yapan ve baston kullanan 49 yaşındaki Thomas Prusik-Parkin'in, 6 yıl boyunca ölen annesinin maaşını çektiği anlaşıldı. Prusik-Parkin'in, 2003'te 73 yaşında ölen annesini yanlış bir sosyal güvenlik numarası ve doğum tarihiyle kayıtlara geçirdiği, böylece kadının ölmemiş görünmesini sağladığı belirtildi. Adamın foyası, annesinin ev sahibinin ihbarıyla ortaya çıktı. Prusnik'in annesiyle oturduğu eve giden yetkililer, karşılarında sarı peruklu, rujlu bir "kadın" buldu.

ELLERİNDEN ANLADILAR

Ancak sahte Bayan Prusnik'i, ellerinin büyüklüğü ele verdi. Aylık ortalama 700 dolar yardım ve sahte iflas bildirimiyle yıllık 39 bin dolar kira yardımı kazanan Prusnik'in bu sayede toplam 117 bin dolar elde ettiği belirtildi.