Haber turu..

Perşembe 19.06.2009
Güncelleme: Cuma 19.06.2009
ABONE OL

Bush'tan Obama'ya ekonomi eleştirisi
ABD'nin eski Devlet Başkanı George W.Bush katıldığı işadamlarıyla bir araya geldiği toplantıda Obama'nın ekonomiye ve sağlık sektörünün kamulaştırmaya ilişkin politikalarını eleştirdi. Bush, Obama'nın yürüttüğü politikaların yasal olduğunu, ancak ekonomiyi devletin değil, özel sektörün düzeltebileceğini söyledi. Bu sözleri alkışlanan Bush, "Siz kendi paranızı, hükümetten daha iyi harcayabilirsiniz" diyerek özel sektöre destek verdi

'Füzeler Hawaii eyaletini vurabilir'
Japonya'da yayın yapan Yomiuri isimli gazete Kuzey Kore'nin, uzun menzilli füzeyle ABD'nin Hawaii eyaletini vurabileceğini duyurdu. Gazete, Amerikan istihbarat kaynaklarına dayanarak verdiği haberinde, füzenin Japonya'nın Aomori bölgesi üzerinden Hawaii'yi vuracağı ifade edildi. Taepodong- 2 tipi uzun menzilli füzenin fırlatma işleminin Kuzey Kore'nin kuzeybatısındaki Dongchang- ni sahilinden gerçekleştirileceği belirtildi.

Playboy kapağında bir devlet başkanı
Ünlü erotik dergi Playboy, bugün Brezilya'da Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva fotoğrafıyla piyasaya sürülecek. Silva, "giyinik" olduğu prodüksiyon ürünü fotoğrafta Rio de Janeiro'lu bir dansçı tarafından başından öpülüyor. Bu sayının ülkede satış patlaması yaratması beklenirken; Lula da Silva'nın sözcüsü, "Bu bizim için sürpriz oldu. Aslında izin de almadılar" dedi.