Haber turu.

Pazartesi 22.06.2009
ABONE OL
7 aylık Taliban esaretinden sağ kurtuldu
NEW York Times muhabiri, Pakistan'ın Kuzey Veziristan bölgesinde 7 ay esir kaldığı Taliban kampından kaçarak özgürlüğüne kavuştu. David Rohde (41) adlı muhabir, geçen Kasım'da Afganistan'da, yerel muhabir Tahir Ludin ve şoförleriyle beraber kaçırılmıştı. Geçen cuma gecesi Rohde ve Ludin, tırmandıkları duvardan atlayarak bir Pakistan askeri karakoluna sığındılar.

'İstifaederse yeni adresi üniversite'
ZOR bir süreç geçiren İngiltere Başbakanı Gordon Brown'un yakın arkadaşları, istifa ettiği takdirde bir ABD üniversitesinde çalışabileceğini açıkladı. İngiliz Daily Mirror gazetesine göre Başbakan'a yakın bir kaynak, Brown'un emekli olduğunda çok büyük olasılıkla, Harvard ya da Yale gibi bir kurumda öğretim görevliliği teklifi alabileceğini kaydetti.

ABD'nin en büyük üssü vuruldu

AFGANİSTAN'DA ABD'nin Bagram Hava Üssü'ne dün sabah roketle düzenlenen saldırıda 2 Amerikan askerinin öldüğü bildirildi. ABD'nin Afganistan'daki en önemli askeri merkezine yapılan saldırıda 4'ü askeri personel, 2'si sivil 6 ABD'li de yaralandı. ABD'li Orgeneral Stanley McChrystal, 15 Haziran'da ülkedeki uluslarası askeri güç ISAF'ın komutasını devralmıştı.