Berlusconi: Ben böyleyim

Perşembe 25.06.2009 20:59
Güncelleme: Perşembe 25.06.2009 21:02
ABONE OL
İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, kadınlarla olan ilişkilerine yönelik İtalyan basınındaki haberlere tepki gösterdi.

Berlusconi, L'Aquila kentinde düzenlediği basın toplantısında, sol çizgideki medyanın kendisini yıpratma peşinde koştuğunu savunarak, "Ben böyleyim, değişecek halim yok. Beni böyle istiyorlarsa ne ala! İtalyanların yüzde 61'i de beni istiyor. Zira onlar, benim iyi, cömert, samimi, sadık ve sözünü tutan biri olduğumu biliyorlar" dedi.

Berlusconi, "Hayat bu şekilde güzel. Kaldırımdan aşağı adım atar atmaz, ayağın bir motosiklet tarafından çiğnenme ihtimali de var. Önemli olan hayatı olduğu gibi yaşamaktır. Bu yaşta kendimi değiştirecek değilim" diye konuştu.

Berlusconi, hakkında çıkan haberlerin L'Aquila'da temmuz ayında yapılacak liderler zirvesinde İtalya'nın imajını olumsuz etkileme ihtimaline ilişkin soruya ise "Hayır. Bu kampanyadan, sadece bunu yürütmüş olanlar etkilenecek. Hem inandırıcılıklarını, hem okurlarını, hem de aldıkları reklamları kaybedecekler. Yalan er geç ortaya çıkar. Kampanya yurt dışı açısından elbette iyi olmadı. Ama gerçek nasıl olsa ortaya çıkacaktır" yanıtını verdi.

İtalya Başbakanı Berlusconi, hakkındaki iddialar konusunda da "Daha neler uydurabileceklerini bilmiyorum. Ama bunların asılsız olduğu anlaşılacaktır" diye konuştu.

Berlusconi, sol gazetelere reklam vermeme çağrısının ardından Espresso grubu bünyesindeki yayın organları tarafından yargıya taşınacağı yönündeki haberler hakkında ise "Dava açmak mı? Benim genelde böyle bir yola başvurmadığımı biliyorsunuz. Dava açılır mı açılmaz mı bilmem. Ama yazılanların tümü iftiradır" demekle yetindi.

Berlusconi, kendisine yönelik haberlerin en önemli kaynağı olan 46 yaşındaki Barili eskort Patrizia D'Addario'yu da isim vermeksizin eleştirerek, "Maalesef yanlış konuk seçmişiz. Yüzlerce kişiyi soframda ağırladığım düşünülürse, bu türden hatalar pekala mümkündür" dedi.

Berlusoni, D'Addario'nun, Roma'da Başbakanın özel konutunda iki kez katıldığı partinin ses ve görüntü kayıtlarını Bari savcılığına teslim etmesi konusunda ise şunları söyledi:
"Ben, hiç bir konuğumun elinden cep telefonunu aldırmayı düşünmedim. Benim bulunduğum bir ortamda, ahlak ve normal dışı şeyler olmaz. Yetenekli bir oyuncu ve eğlendirme becerisi yüksek biri olduğum için benim yemeklerimin eğlenceli olması zaten normaldir."