'Popun kralı' öldü

"Pop'un Kralı" Michael Jackson, 50 yaşında öldü.

Cuma 26.06.2009 06:46
Güncelleme: Cuma 26.06.2009 14:14
ABONE OL
Dünyaca ünlü pop yıldızı Michael Jackson, öğle saatlerinde geçirdiği ani kalp rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Sağlık ekiplerinin Jackson'un malikanesine ulaştığında ünlü yıldızın nabzının atmadığı ve kalbinin durduğu iddia edildi.

Jackson, 50 yaşında Los Angeles'taki UCLA Hastanesi'nde Türkiye saati ile gece yarısı hayata gözlerini yumdu. Jakcson'ın kalp krizinden öldüğü belirtiliyor. Ancak, Jackson'ın hastaneye sedyeyle girişini fotoğraflayan bir magazin sitesi, ölüm sebebinin yüksek dozda uyuşturucu olduğunu iddia etti. Ancak bu iddia henüz doğrulanmadı.

*İŞTE SON FOTOĞRAFLARI!

Amerikan televizyonlarında, yerel saat ile 13.00 civarı Jackson'ın evine ambulans çağrıldı, sağlık görevlileri ulaştığında pop yıldızının nefes alamadığı ve bunun üzerine kalp masajı yapıldığı belirtiliyor. Acilen hastaneye kaldırılan Jackson'ın, burada yerel saat ile 14.00 civarı hayata gözlerini yumduğu ifade ediliyor.

*BAŞARI VE SKANDALLARLA DOLU 50 YIL! - GALERİ

Ölüm haberini alan hayranları UCLA Hastanesi'nin önüne akın etti. Jackson'ın öldüğüne inanmayan hayranlarının cesedi görmek istediği ve bunun hastanede karışıklığa neden olduğu iddia ediliyor.

*EFSANENİN HAYRANLARI ŞOKTA - GALERİ

Jackson'ın ölüm haberi ile de Amerika'da gündem tamamen değişti; kanallar normal yayınlarını keserek haberi son dakika olarak duyurup özel programlar yayınlamaya başladı.

*JACKSON'IN ÇOK KONUŞULAN DEĞİŞİMİ! - GALERİ

BUGÜN OTOPSİ YAPILIYOR
Pop yıldızı Michael Jackson'ın ani ölümünün nedeninin anlaşılabilmesi için bugün otopsi yapılacağı, ancak kesin sonucun ortaya konmasının günler alabileceği bildirildi.

Bugün yapılacak otopside elde edilecek sonuçlar, nihai sonuç olarak kabul edilmeyecek, bunun için, toksikoloji testlerinin de tamamlanması gerekecek. Bu sürecin günler, bazen de haftalar aldığına dikkat çekildi.

Polis kaynakları, Jackson'ın ölümüne, "yüksek profilli vakalarda" uygulanan prosedürün uygulandığını bildirdi.

Jackson'ın kardeşi Jermaine, yıldızın kalp ritminin bozulması sonucu öldüğünün sanıldığını, ancak kesin sonucun otopsiyle belirleneceğini belirtti.

Kalp ritminin anormalleşmesi, vücuda kan pompalanmasının kesilmesine yol açıyor. Kalp ritminin bozulması, bir kalp krizi veya başka kalp hastalıkları sonucu ortaya çıkabiliyor.

GELECEK AY SAHNELERE GERİ DÖNMEYİ PLANLIYORDU
Uzun süredir sahnelerden uzak olan Jackson, önümüzdeki ay Londra'da vereceği bir dizi konserle sahnelere geri dönmeyi planlıyordu.

Hayatı boyunca 13 Grammy ödülü alan şarkıcının, toplam albüm satışlarının şimdiye kadar 750 milyonu bulduğu tahmin ediliyor.

Bir süre önce kanser olduğu iddia edilen ve ilaç tedavisi gören Jackson'ın zor günler geçirdiği biliniyordu.2005 yılında 13 yaşında bir erkek çocuğu taciz ettiği iddiası ile de yargılanan ve bundan beraat eden Jackson'ın ekonomik sıkıntı içinde olduğu ifade ediliyordu.

Hem bu iddiaları geride bırakmak hem hayranlarını yeniden kavuşmak hem de ekonomik sıkıntıyı aşmak için Jackson, gelecek ay Londra'da bir konser serisi yapmayı planlıyordu.

ŞÖHRETİ YALNIZLIĞINI GİDEREMEDİ
Michael Jackson aşırılıklar ve yalnızlığın hakim olduğu bir yaşam sürdü. Tüm dünyada milyonların sevgilisi haline gelen Jackson, büyük bir servet yaptı, fakat şöhretinin içinde hapsoldu.

Çok küçük yaşta sahneye çıkan Michael Jackson çocukluğuyla ilgili olarak bir belgesel programına şöyle konuşmuştu; "Benim gibi beş yaşından itibaren yüz milyonlarca insanın önünde büyürseniz, otomatik olarak herkesten farklı olursunuz. Çocukluğumu hiç yaşamadım. Benimki, normal bir çocukluk olmadı. Çocukluğumun tadını alamadım. Çocukluğuma çok çalışma, mücadele ve acılar hakim oldu. Daha sonraki yıllarda hem maddi hem de mesleki başarıya ulaştım. Fakat çok ağır bir bedel ödedim ve yaşamımın o dönemini yeniden yaratamam."