Jackson'ın otopsisi tamamlandı

Hayatını kaybeden pop yıldızı Michael Jackson'a yapılan otopsinin tamamlandığı ancak Jackson'ın kesin ölüm nedeninin anlaşılması için sonuçlarının alınması 4-6 hafta sürecek ek testlerin yapılması gerektiği bildirildi.

Cumartesi 27.06.2009 09:07
Güncelleme: Cumartesi 27.06.2009 18:41
ABONE OL
Los Angeles Adli Tıp kurumu sözcüsü Craig Harvey, düzenlediği basın toplantısında, üç saat süren otopside Jackson'ın bedeninde görünen bir yara ya da zedelenmeye ilişkin belirti veya ölümüyle bağlantılı cinayeti düşündürecek bir işaret olmadığını söyledi.

Michael Jackson'ın kesin ölüm nedenini belirlemek için ek nöropatoloji ve akciğerle ilgili testler gerektiğini belirten sözcü, Jackson'ın reçeteli bazı ilaçlar aldığını da kaydetti.

Sözcü, pop yıldızının ölümünün adli vaka olmasının nedeninin de ölüm kağıdını imzalayacak bir doktor bulunmaması olduğunu belirtti.

*BAŞARI VE SKANDALLARLA DOLU 50 YIL! - GALERİ

*JACKSON'IN ÇOK KONUŞULAN DEĞİŞİMİ! - GALERİ

*İŞTE SON FOTOĞRAFLARI!

*EFSANENİN HAYRANLARI ŞOKTA - GALERİ

Ölümüyle ilgili ilk haberlerde hastaneye ulaştırıldığında kalbinin tamamen durduğu bildirilen ünlü yıldızın kardeşi Jermaine Jackson, Jackson'ın evinde rahatsızlandığını ve özel doktorunun bütün çabalarına rağmen kalbini çalıştıramadığını kaydetmişti.JACKSON'IN CENAZESİ AİLESİNE TESLİM EDİLDİ
ABD'de kalp krizinden ölen pop müziğinin kralı Michael Jackson'ın cenazesi, California-Los Angeles adli tıp kurumunca ailesine teslim edildi.

Associated Press ajansının bildirdiğine göre, adli tıp kurumu müfettişi Jerry McKibben, ölümünde muhtemelen uzun zaman kullanılan aşırı doz ilacın etkili olduğu Jackson'ın cenazesinin ailesine teslim edildiğini belirtti.

Adli tıp kurumu, Jackson'ın ölümünde şiddet veya bunun dışında herhangi "anormal" unsur bulunmadığını kaydetmiş olsa da, kesin ölüm nedeninin saptanması 6-8 haftayı bulabilecek.
Cenaze töreni için program henüz yok.

Jackson, yakında çıkacağı İngiltere turuna hazırlanıyor ve eski formuna kavuşabilmek için ilaç kullanıyordu.