Britanya'da domuz gribinden ikinci ölüm

Britanya'da, domuz gribine yol açan A(H1N1) virüsünden bir kişinin daha öldüğü bildirildi.

Pazar 28.06.2009 16:58
Güncelleme: Pazar 28.06.2009 17:01
ABONE OL
İskoçya Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, "ciddi anlamda ikincil sağlık sorunları bulunan" ve on beş gündür İskoçya'daki bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde yatan 73 yaşındaki bir İskoçyalının hastalık nedeniyle dün akşam hayatını kaybettiği, ailesinin hastanın kimliğinin gizli tutulmasını istediği belirtildi.

Hastalıktan kaynaklanan ilk ölüm vakası da bu ay içinde İskoçya'da meydana gelmişti.

İSRAİL VE BATI ŞERİA'DA DOMUZ GRİBİ BULAŞANLARIN SAYISI ARTIYOR
İsrail ile Batı Şeria'da domuz gribi bulaşanların sayısında hızlı bir artış görüldü.

İsrail'de hafta sonunda 49 yeni vakanın ortaya çıktığı, hastalığın yayılmaya başladığından bu yana vaka sayısının 454'e ulaştığı belirtildi.

Yeni ortaya çıkan vakalarda da, hastaların hepsinin durumunun iyi olduğu ve evlerinde tedavi altında tutuldukları kaydedildi.

Batı Şeria'daki Filistin kentlerinden Nablus'ta da vaka sayısı hızlı bir artış gösterdi. Filistin Sağlık Bakanlığı Nablus Bölge Müdürü Dr. Halid El Kadiri'nin verdiği bilgiye göre, ABD'den gelen bazı Filistinlilerin taşıdığı H1N1 virüsünün aile içinde diğer fertlere de bulaştığı ve 11 kişide hastalık görüldüğü kaydedildi.

Söz konusu Filistinlilerin karantina altına alındığı belirtilirken, El Kadiri Nablus'ta durumun kontrol altında olduğunu söyledi.