"Michael Jackson analjezik bağımlısıydı"

ABD'nin Los Angeles'taki evinde hayata veda eden ''Pop Kralı'' Michael Jackson'ın çocuklarının eski bakıcısı, hemşire Grace Rwaramba, aldığı analjezikler (ağrı kesiciler) yüzünden şarkıcının midesini düzenli olarak yıkadığını söyledi.

Pazartesi 29.06.2009 11:16
Güncelleme: Pazartesi 29.06.2009 11:31
ABONE OL
İngiliz basınında bugün çıkan haberlere göre, 42 yaşındaki Rwaramba, aralık ayında kendisinin işten çıkarıldığını ifade etti ve çocukların geleceğiyle ilgili kaygıları olduğunu, onları görebilme umuduyla Avrupa'dan Los Angeles'a gittiğini anlattı.

Rwaramba, The Sunday Times'a yaptığı açıklamada, Michael Jackson'ın analjezik bağımlısı olduğunu belirtti ve ''Çok sık midesini yıkardım. Bir gün öyle kötü oldu ki çocukların onu görmesine izin vermedim. Çok az yiyor, çok fazla farklı analjezik ilacı karıştırıp alıyordu'' dedi.

Bu duruma müdahale etmeleri için bir keresinde şarkıcının annesi Katherine ile kız kardeşi Janet'i çağırdığını anlatan Rwaramba, Michael'ın kendisini ihanetle suçladığını ve küstüğünü söyledi.

Ruanda doğumlu Rwaramba, çocukların babalarıyla ilişkisine yönelik bir anısını aktarırken, ''Bir keresinde Prince Michael II babasının şarkılarından birini söylüyor ben de gülüyordum. Prince ve Paris de oynuyordu. Aniden Michael geldi. Öyle öfkeliydi ki çocuklar korkuyla ona baktı'' dedi.

Ölümünden sonra Michael Jackson'ın 3 çocuğunun akıbeti henüz netlik kazanmış değil. Ancak ilk 2 çocuğun biyolojik anneleri hemşire Deborah Rowe'un velayeti geri almak için bir hukuk savaşı başlatabileceği belirtiliyor.