Haber turu...

Salı 30.06.2009
Güncelleme: Salı 30.06.2009
ABONE OL
Arjantin lideri çoğunluğu kaybetti
Arjantin Devlet Başkanı Cristina Fernandez Kirchner, önceki gün yapılan ara seçimlerde güç kaybına uğradı. Gayriresmi sonuçlarına göre, Fernandez'in Peronist Partisi hem meclisin alt kanadında hem de üst kanadında çoğunluğu kaybetti. Fernandez'in kendisinden önce başkanlık yapan ve Kongre'ye aday olan kocası Nestor Kirchner de kaybederken, Kirchner'in yerine rakibi muhalefetin adayı milyarder iş adamı Francisco de Narvaez seçildi.

Peres, Bakü'de güven tazeledi
Azerbaycan'ın bağımsızlığını kazanmasından sonra bu ülkeyi ziyaret eden ilk İsrail cumhurbaşkanı olan Şimon Peres, Ermeni işgali altındaki Yukarı Karabağ sorununa değinerek, işgale rağmen Azeri halkının kendi kültürünü ve iyimserliğini korumayı başardığını söyledi. Öte yandan, Fars haber ajansına göre İran, Peres'in Azerbaycan ziyareti üzerine Bakü büyükelçisini danışmalarda bulunmak üzere geri çağırdı.

Valinin sevgilisi sonunda itiraf etti
Evlilik dışı ilişkisi olduğunu itiraf eden ABD Güney Carolina Valisi Mark Stanford'un sevgilisi Arjantinli gazeteci de ilişkiyi doğruladı. Sevgilisi Stanford ile aralarında geçen e-mail yazışmalarının basına sızmasının ardından Maria Belen Chapur (41), "Benim ve pek çok kişinin hayatına zarar veren bu kötü niyetli işi kimin yaptığıyla ilgili şüphe duyduğum biri var" dedi. Ancak Chapur şüphelinin kim olduğunu açıklamadı.