Ölüm Michael'i yine zirveye yerleştirdi...

ABD'deki listelerde ilk 10 şarkıdan 9'u popun kralı Michael Jackson'a ait. Online alışveriş sitelerinde Jackson'a ait, albüm, konser bileti, poster, rozet gibi ürünler büyük ilgi görüyor

Popun kralı Michael Jackson'ın ani ölümünün yankıları sürüyor. ABD'de albüm satışlarının sıralandığı ITunes Listesi'nde ilk 10 şarkıdan 9'u Jackson'a ait. Bu ay içinde birçok konser vermeye hazırlandığı İngiltere'de de, Jackson'ın 15'e yakın eseri ilk sıralarda yer alıyor. Başta eBay ve Amazon olmak üzere pek çok online alışveriş sitesinde Jackson'a ait satılan ürünler büyük ilgi görüyor. Online satış sitesi amazon. com'da da en çok satan 15 albümün tamamı sanatçının eski albümlerinden oluşuyor. eBay'den yapılan açıklamada, son 3 günde Jackson'la ilişkili 48 bin ürünün siparişinin verildiği bildirildi. Jackson'ın ölümünden önce adı açıklanmayan bir kişi tarafından satın alınan internet alan adı www.michaeljacksonmemorial.com'un satışı için bir milyon dolar talep ediliyor. Şarkıcının CD'lerinin de Britanya'daki müzik marketlerinde en çok satılanlar listesine girerek, haftanın en popüler albümleri sıralamasında ilk sırada yer aldığı açıklandı. YouTube'da Jackson'ın "Dangerous'' klibi birkaç gün içinde milyonlarca kez tıklanarak 16 milyondan fazla izlenirken, "They Don't Care About Us'' ve "Thriller'' isimli şarkıları ise yaklaşık 8 milyonu geçti.

PETER PAN'IN ÜLKESİNDE VEDA
Öte yandan Jackson'un ölümünün ardından, temmuzda Londra'da vereceği bir dizi konserin satışa çıkar çıkmaz tükenen biletlerinin akıbeti de belli oldu. Organizatörler, bilet paralarının eksiksiz iade edileceğini açıkladı. Jackson'un cenazesine ilişkin detaylar da yavaş yavaş netleşmeye başladı. Jackson'un nereye gömüleceği henüz açıklanmasa da cenazesinin yarın Los Angelas'ın kuzeybatısında kurduğu Neverland adını taşıyan çiftliğe götürüleceği netleşti. Jackson'un cenazesi cuma günü, hep çocuk kalan ünlü masal kahramanı Peter Pan'in ülkesi Neverland'den esinlenerek, kurduğu dev çiftlikte halkın ziyaretine açılacak. 5 Temmuz Pazar günü ise aile arasında bir tören düzenlenecek.

VELAYET ANNEYE
Babasına vasiyetinde yer vermeyen Jackson'ın 2002'de hazırladığı son vasiyetinde mirasının annesi, üç çocuğu ve bir kaç hayır kurumuna verilmesini istediği öğrenildi. Jackson'ın üç çocuğunun velayeti annesi Katherine'e verilirken, Michael Jackson'ın mülkünün geçici vesayetinin Katherine Jackson'a verilmesi isteği ise reddedildi.

İNTİHAR İDDİASI

Avustralya'nın 'news.com' sitesindeki haberde ise her gün 50 Michael Jackson hayranının intihar ettiği öne sürüldü. Dünyadaki en büyük Jackson 'fan club'ına sahip olan Gary Taylor, siteye yaptığı açıklamada sadece kendilerine her gün 12'ye yakın intihar vakasının bildirildiğini söyledi. Evinin önündeki kalabalık ise sürekli artıyor.

BİZE ULAŞIN