Son yolculuğuna cam tabutta uğurlanacak

ABD'nin Los Angeles kentindeki evinde aniden fenalaşarak erken yaşta yaşama veda eden popun efsane kralı Michael Jackson'ın cenaze töreniyle ilgili program belli oldu.

Hayranlarını yasa boğan Jackson'ın ölümünün üzerinden 6 gün geçmesiyle birlikte ünlü yıldızın ailesi cenaze töreninin nasıl düzenleneceğine ilişkin bir karara vardı.

*VASİYETİ HAZIR!

Jackson'ın cenazesi 2 Temmuz Perşembe günü Los Angeles'ın kuzeybatısında kurduğu Neverland Çiftliği'ne götürülecek.

Jackson'ın masal kahramanı Peter Pan'in adası Neverland'den esinlenerek kurduğu dev çiftlikte, cuma gününün halkın ziyaretine ayrılmasının planlandığı belirtilen haberde, 5 Temmuz Pazar günü aile arasında özel bir tören düzenleneceği kaydedildi.Klasik siyah cenaze aracının tersine, Jackson bir masal kahramanı gibi beyaz bir cam kafesi andıran bir araçla son yolculuğuna uğurlanacak.

*JACKSON'IN ÖLÜMÜNÜN ARDINDAN ORTAYA ATILAN KOMPLO TEORİLERİ! - GALERİ

*BAŞARI VE SKANDALLARLA DOLU 50 YIL! - GALERİ

*JACKSON'IN ÇOK KONUŞULAN DEĞİŞİMİ! - GALERİ

*İŞTE SON FOTOĞRAFLARI!

İngiliz DailyMail gazetesinin Jackson ailesine yakın kaynaklara dayandırdığı haberinde, Jackson'ın tabutunun da camdan olacağı fakat bu durumun törenin güvenliğini sağlayacak polislerin işini zorlaştırmasından korkuluyor.Dünyanın dört bir yanından cenaze törenine gelecek olan hayranlarının, cam tabutta taşınacak Michael Jackson'ı görmek için izdiham yaratması yüksek ihtimal taşıyor.

Pop kralının cenazesine 30 kadar aracın konvoy oluşturarak eşlik edeceği belirtilen haberde, Jackson'ın, ''hep çocuk kalan Peter Pan'ın ülkesi'' Neverland'e gömülüp gömülmeyeceğinin henüz bilinmediği bildirildi.

Jackson, 25 Haziran'da, yeniden sahnelere dönmesine çok az bir zaman kala aniden yaşama veda etmişti.


BİZE ULAŞIN