Jackson'ın cenaze bilmecesi

Pop kralı Michael Jackson'ın cenaze töreninin Neverland Çiftliği'nde düzenlenmeyeceği açıklandı.

Jackson'ın ailesinin yaptığı yazılı açıklamada, Michael Jackson'ın Los Angeles'ın kuzeybatısında kurduğu Neverland Çiftliği'nde ne halka açık ne de özel bir törenin yapılacağı belirtildi.

Aile, Jackson için düzenlenecek halka açık bir törene ilişkin planların yapıldığını ve karar verme sürecinde olunduğunu, yakın zamanda törenle ilgili bilgi verileceğini açıkladı.

CNN televizyonu dün, Jackson'ın masal kahramanı Peter Pan'in adası Neverland'den esinlenerek kurduğu dev çiftlikte, cuma gününün halkın ziyaretine ayrılmasının planlandığını, pazar günü ise aile arasında özel bir tören düzenleneceğini duyurmuştu.

*JACKSON'IN ÖLÜMÜNÜN ARDINDAN ORTAYA ATILAN KOMPLO TEORİLERİ! - GALERİ

*BAŞARI VE SKANDALLARLA DOLU 50 YIL! - GALERİ

*JACKSON'IN ÇOK KONUŞULAN DEĞİŞİMİ! - GALERİ

ALBÜM SATIŞLARINDA PATLAMA
Sanatçının 25 Haziran'da ölümünden bu yana albümlerinin satışında patlama görüldüğü belirtildi.

ABD ve Kanada'da müzik ve video ürünlerinin satışı hakkında bilgilendirme sistemi olan Nielsen SoundScan, sanatçının ölümünden bu yana 3 albümünde satış rekorları kırıldığını ve ABD'de 2.3 milyon şarkının internetten indirildiğini kaydetti.

Jackson'ın albüm satışlarının bir hafta önce 10 bin civarında olduğu, pazar gününden bu yana ise bu rakamın 422 bine ulaştığı belirtildi. Bu haftaki satış rakamının, bu yılın başından 21 Haziran'a kadar olan sürede satılan bütün Jackson albümlerinden daha fazla olduğu kaydedildi.

Satışında patlama görülen 3 albümün ''Number Ones'', ''Essential Michael Jackson'' ve ''Thriller'' olduğu belirtildi.

BİZE ULAŞIN