Mucize kız hala şokta -VİDEO

Hint Okyanusu'ndaki Komor adaları yakınında düşen Yemen uçağından kurtulan tek kişi olan 14 yaşındaki Bahia Bakari, dün Fransa'nın Paris'e getirildi.

Uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakari'nin konuşmakta zorlandığı ve kazanın şokunu atlatamadığı gözlendi.

Bakanlık uçağında sorulara zorlukla yanıt veren genç kızın yüzü yaralar ve çizik içinde, bir gözünü açamıyor ve şoku atlatamadığı için kaza anına dair hemen hemen hiç konuşmuyor.

Fransız hükümetinin gönderdiği özel bir uçakla Paris'e getirilen Bakari'yi, Bourget Havaalanı'nda babası ve diğer yakın akrabaları karşıladı. Genç kız, havaalanındaki karşılamanın ardından, ambulansla Paris'teki bir çocuk hastanesine götürüldü. Göçmen bir ailenin kızı olan Bahia, Fransız vatandaşı.Annesini yan odada sanıyor
Bahia Bakari'nin, uçakta birlikte yolculuk yaptığı annesinin ölümünden henüz haberdar olmadığı, Komor adasındaki hastanede kendisini ziyaret eden amcasının, bir kez daha şok yaşamaması için genç kıza, "annesinin de kazadan kurtulduğu" yolunda açıklama yaptığı bildirildi.

Hükümet, yurt dışındaki Fransızlardan sorumlu Devlet Bakanı Alain Joyandet'yi, genç kızın kiralanan özel bir jetle Paris'e getirilmesiyle görevlendirmişti.

Yemenia hava yollarına ait Airbus 310 uçağının Komor açıklarında düşmesi sonucu, 14 yaşındaki Bahia Bakari dışında, uçakta bulunan 152 kişi hayatını kaybetmişti. Genç kız, denizde uçak enkazından parçalara 13 saat süreyle tutunarak hayatta kalmayı başarmıştı.

BİZE ULAŞIN