Bulgaristan'da trafik faciası

Bulgaristan'ın Lübimets ile Svilengrad kasabası arasında meydana gelen trafik kazasında 1'i çocuk, 7 Türk hayatını kaybetti.

İçişleri Bakanlığından edinilen bilgiye göre, Almanya'dan Türkiye'ye gitmek üzere Bulgaristan'dan transit geçiş yapmaya çalışan Münih plakalı bir minibüs Svilengrad kasabasına yakın bir yerde karşı yönden gelen bir Sırp otobüsüyle çarpıştı.

Saat 06.15'te meydana gelen kazada minibüste bulunan 1'i çocuk, 7 kişi hayatını kaybetti. Otobüsün şoförünün de kazada yaralandığı bildirildi.

Yetkililer, kazada hayatını kaybeden Türk vatandaşlarının kimliklerinin belirlenmesi için çalışmaların sürdüğünü açıkladı.

Kaza yüzünden E-80 otoyolu trafiğe kapatılırken, transit geçiş yapan ve çoğunluğunu gurbetçilerin oluşturduğu araçlar Hamzabeyli-Lesovo gümrük kapısına yönlendiriliyor.

KAZADA ÖLENLERİN KİMLİKLERİ BELİRLENDİ
Almanya'dan Türkiye'ye gitmek üzere Bulgaristan'dan transit geçiş yaparken Lübimets kasabası yakınında karşı yönden gelen bir Sırp otobüsüyle çarpışan Alman plakalı minibüste ölen Türk vatandaşlarının isimleri belirlendi.

Türkiye'nin Filipe başkonsolosluğundan edinilen bilgiye göre kazada Büyükkılıçoğlu ailesinden 6 kişi ve Soner Kılıç (39) adlı bir Türk vatandaşı hayatını kaybetti.

Kazada ölenlerin isimleri şöyle: Memiş Büyükkılıçoğlu (49), Kezban Büyükkılıçoğlu (45), Murat Büyükkılıçoğlu (18), Uğurcan Büyükkılıçoğlu (11), Özlem Büyükkılıçoğlu (22), Abdülsamet Büyükkılıçoğlu (19).

Yetkililer, kazada ölenlerin yakınlarına ulaşılmaya çalışıldığını söylediler.

BİZE ULAŞIN