Sahneye çıktığı kulüp parça parça satılacak

ABD'nin Los Angeles kentinde 25 Haziranda ölen pop kralı, erkek kardeşleriyle birlikte ''Jackson Five'' (Jakson 5) grubuyla sahneye çıktığı gece kulübünün sahibi, binayı küçük parçalar halinde hayranlarına satmayı planlıyor.

ABD'nin kuzeyindeki Indiana eyaletinde, Jackson ailesinin de bir zamanlar yaşadığı küçük kent Gary'de yaşayan iş adamı Andrew Young, geçen yıl terk edilmiş haldeki ''Mr. Lucky's Lounge'' adlı kulübü alarak yeniden eski günlerine kavuşturmak istediğini, ancak Jackson'ın ani ölümüyle planlarının değiştiğini anlattı.

Young, binayı elle, çok titiz bir biçimde parça parça sökeceklerini belirtti.

Mr. Lucky's Lounge, Gary'de bir yarışmada birinci geldikten sonra ''Jackson Five'' grubunun sahneye çıktığı ilk kulüptü.

Young, satışa sunulacak bazı hatıra parçaların gösterildiği bir internet sitesi kurmayı planladığını da sözlerine ekledi.

Kırmızı tuğlalı gece kulübü yıllar önce kapanmıştı. İçeride ise ''Jackson Five'' ile Michael Jackson'ın fotoğrafları hala barı süslüyor.

Jackson ailesi gece kulübüne çok yakın oturuyordu. Madenci baba, 1964'te 5 çocuğuyla ''Jackson Five''ı kurmuştu. Grup Motown Recodrs ile sözleşme imzalayınca aile Gary'de taşınmıştı. Michael o zaman daha 11 yaşındaydı. Kentin anahtarının sahibi olsa da pop kralı Gary'yi pek sık ziyaret etmedi.
BİZE ULAŞIN