Palin aday olmayacak

Geçtiğimiz yıl yapılan ABD Başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti'den başkan yardımcısı adayı olan Alaska Valisi Sarah Palin, önümüzdeki yıl kendi eyaletinde yapılacak olan valilik seçimine katılmayacağını açıkladı.

Palin'in ikinci defa vali seçilmek için aday olmayacağını açıklaması Amerikan basının da beklenmedik gelişme olarak yorumlandı.

Kararının ardından yaptığı basın açıklamasında Palin, "Alaska için doğru olanı seçmek istiyorum ancak bu hiçte kolay olmadı" diye konuştu. Adı 2012 yılında yapılacak olan Başkanlık seçimi için Cumhuriyetçi Parti'nin adayları arasında geçen Palin, bu ayın sonunda da tüm yetkilerini yardımcısı Sean Parnell'e bırakacağını ifade etti.

Palin, Cumhuriyetçi Parti adayı John McCain'in başkan yardımcısı olmak için 2008 yılı başkanlık seçimlerinde politik arenada rakibi Barack Obama ve Demokrat Partililere karşı sert eleştirileri ile hafızalarda yer edindi. Bunun dışında Palin, kızının küçük yaşta hamile kalması ve 2008 seçimlerinde 150 bin dolar kılık-kıyafeti için partinin kasasında yaptığı harcamalarla da hatırlanıyor.
BİZE ULAŞIN