Putin'den Bush'a doğum günü mesajı

Rusya Başbakanı Vladimir Putin, eski ABD Başkanı George Bush'a doğum günü nedeniyle gönderdiği mesajda, Bush'u açıklığından ve misafirperverliğinden dolayı övdü.

Rus haber ajansları, Putin'in dün Bush'a 63'üncü doğum günü vesilesiyle gönderdiği mesajda, "Son yıllarda biz, Rusya-ABD işbirliğinin güçlendirilmesi için çalışıyorduk. Ülkelerimiz arasında farklılıklar olmasına rağmen, sizin açıklığınıza ve samimiyetinize her zaman son derece değer verdim. Crawford çiftliği ve Kenenbunkport'ta ailenize ait konuttaki misafirperverliğinizi özel duygularla hatırlıyorum" ifadesini kullandığını duyurdu.

Putin, Bush ile 2007 yılında ABD'de Bush ailesinin tatilini geçirdiği yerde yaptığı görüşme sırasında, iki lider birlikte balığa çıkmış ve ıstakoz yemişti.

OBAMA'YA HAVYARLI KAHVALTI

Öte yandan Rus ajansları, Putin'in, bu sabah Moskova dışındaki konutunda ağırladığı ABD Başkanı Barack Obama'ya verdiği, 2 saat süren Rus usulü kahvaltıda siyah havyar, islenmiş mersin balığı ve keklerin yanı sıra odun kömürü ateşinde semaverde ısıtılan çay ikram ettiğini kaydetti.

İnterfaks, Putin'in, kahvaltı sonrası Obama'yı arabasına kadar uğurladığını, Obama ile arabasının yanında 5 dakika ayakta konuştuğunu belirtti. Ajans muhabiri, Putin'in Obama'yı bir konuda ikna etmeye çalıştığı, Obama'nın Putin'i kafasıyla onaylar şekilde dinlediğini söyledi.

Habere göre Obama, kahvaltı sırasında, Moskova'da dün havanın yağışlı olmasına atıfta bulunarak, "Hava dün yağışlıydı. Bugün oldukça güneşli. Sayın Putin'e güneşli hava organizasyonu için teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı.

BİZE ULAŞIN