Altın tabutla 'Kral' gibi uğurlandı

25 Haziran'da yaşamını yitiren popun efsane ismi Michael Jackson, dün dini bir ayin havasında geçen duygusal konuşmaların yapıldığı halka açık ve aile arasında özel 2 cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

Jackson için dün önce Forest Lawn Mezarlığı'nda sadece ailesi ve yakın dostlarının katıldığı özel bir tören yapıldı.Mezarlığın önünde onlarca araç konvoyu oluşurken, şarkıcının tabutu ilk kez görüntülendi.Törenin ardından Jackson'ın naaşı özel bir araçla halka açık anma töreninin yapıldığı Staples Center'a götürüldü.Jackson'un altın kaplı tabutunu burada binlerce hayranı karşıladı.

Jackson'ın ölümü öncesinde son provalarını yaptığı Staples Center'daki tören TSİ 20.00'de başladı.1 milyondan fazla kişinin başvuruda bulunduğu ancak 17 bin talihlinin izleyebildiği Staples Center'daki anma törenine çok sayıda ünlü katıldı.

*JACKSON'IN ÖLÜMÜNÜN ARDINDAN ORTAYA ATILAN KOMPLO TEORİLERİ! - GALERİ

Başta ünlü ama şarkıcı Stevie Wonder bulunduğu cenaze töreninde, Brooke Shields,Mariah Carey, Kobe Bryant, Berry Gordy, Jennifer Hudson, Magic Johnson, John Mayer, zenci papaz Jesse Jackson, Papaz Al Sharpton, Smokey Robinson, "Queen" Latifah, Martin Luther King III, Bernice A. King, Shaheen Jafargholi ve ailenin yakın dostları olarak, papaz Lucious Smith ile Ron Boyd'da yer aldı.

GÖZYAŞLARIYLA VEDA KONUŞMALARI
Kilise korosunun okuduğu şarkılarla başlayan törende Papaz Lucious W. Smith'in konuşması ayakta alkışlandı. Daha sonra sahneye Mariah Carey çıkarak, Jackson'ın "I'll Be There" şarkısını Trey Lorenz ile birlikte okudu.

*BAŞARI VE SKANDALLARLA DOLU 50 YIL! - GALERİ

Yaklaşık 20 bin kişinin doldurduğu Staples Center'daki törende Jennifer Hudson'ın "Will You Be There" şarkısını seslendirmesinin ardından Jackson'ın eski arkadaşları Diana Ross ve Nelson Mandela'nın mesajları okundu.

Lionel Richie ve Stevie Wonder'ın da sahne aldığı törende, Jackson'ın bazı aile üyeleri ve çocukları, "Smile" isimli şarkısı okunurken gözyaşlarına hakim olamadı.

Jackson'ın yakın dostlarından olan Brooke Shields de konuşmasına gözyaşları içinde başladı. Jackson'la 13 yaşındayken tanıştığını söyleyen Shields, birlikte vakit geçirirken iki çocuk gibi eğlendiklerini ifade etti.

*JACKSON'IN ÇOK KONUŞULAN DEĞİŞİMİ! - GALERİ

Sahnede konuşma yapan diğer ünlüler arasında ünlü prodüktör Berry Gordy, basketbol yıldızları Magic Johnson ve Kobe Byrant da yer aldı. Jackson'ın eski eşi Debbi Rowe ise, törende bulunmasının gereksiz yere dikkat çekeceği için anma etkinliklerine katılmadığını ifade etti.

Cenaze töreni Jackson'ın kardeşleri ve kızının gözyaşları içinde yaptığı veda konuşması ile sona erdi. Michael Jackson'ın kardeşi Marlon ağlamaklı yaptığı konuşmada, "Michael sen bizden ayrıldığında, bir parçam seninle birlikte gitti. Ve senin bir parçan da benimle birlikte sonsuza kadar yaşayacak ve aynı zamanda senin bir parçan da hepimizle birlikte sonsuza kadar yaşayacak" dedi.


İŞTE DÜNYAYI AĞLATAN GÖRÜNTÜLER!*İŞTE SON PROVASI! - VİDEO

*VASİYETİ AÇIKLANDI! - VİDEO

Staples Center içindeki törende onlarca ünlü Jackson anısına şarkılar söylerken, dışarıda da on binlerce kişi dev ekranlardan töreni izledi. Dünya genelinde yüzlerce televizyon kanalı ve internet üzerinden ücretsiz yayınlanan törenin güvenli bir şeklide geçmesi için ise binlerce polis Staples Center ve çevresinde görev yaptı. Polis, Los Angeles'in en son 1984'teki Olimpiyat Oyunları'na ev sahipliği yaptığı sırada bu kadar kalabalık bir ziyaretçiyi ağırladığını söyledi. Yetkililer, yaklaşık 700 bin
kişinin Staples Center çevresine gelmesinden korkulduğunu açıklamış ve insanlara evlerinde kalıp töreni televizyonlardan daha rahat bir şekilde izlemeleri tavsiye edilmişti. Los Angeles Emniyet Müdürü William J. Bratton, halka yaptıkları çağrıların sonuç verdiğini belirterek, katılımın korkulan miktarlara ulaşmadığını ve şu ana kadar hiçbir üzücü olayın yaşanmadığını kaydetti.

*OTOPSİ RAPORUNDAN SIZAN ŞOK EDEN DETAYLAR!

BİZE ULAŞIN