Kızı Paris: En iyi babaydı

Anma töreninin sonunda Michael Jackson'ın ailesi ile tüm dostları sahnede yerlerini aldı ve veda şarkısı söyledi. Ardından Jackson ailesi konuşmalarıyla Jackson'a veda etti. Jackson'ın 11 yaşındaki kızı Paris de mikrofon başında gözyaşlarıyla yaptığı konuşmada "Sadece seni sevdiğimi söylemek istiyorum. O bir insanın hayal edebileceği en iyi babaydı" dedi. Tören dünyanın pek çok ülkesindeki televizyon kanallarında ve internette yaklaşık 3.5 milyar kişi canlı izledi. Tören alanının çevresinde 300 bin kişi toplandı. Tören için 1 milyondan fazla kişi başvurdu. 8 bin şanslı hayran bilet alabildi. Tören Los Angeles'i kilitledi. Polis 1984 Olimpiyatları'ndan bu yana ilk kez bu kadar geniş güvenlik önlemleri aldı.

OBAMA: BÜYÜK SANATÇIYDI

ABD Başkanı Barack Obama, 25 Haziran'da ölen Michael Jackson ile ilgili olarak, "bizim kuşağın en büyük sanatçılarından biriydi" ifadesini kullandı. Obama, Amerikan CNN televizyonuna verdiği demeçte, "Hiç şüphe yok ki, kuşağımızın en büyük sanatçılarından biriydi. Elvis (Presley), (Frank) Sinatra, Beatles gibi kültürümüzün bir parçasıydı" dedi. ABD Başkanı "Olağanüstü dehası ve müziği, büyük bir doz trajedi ve özel yaşamındaki zorluklarla harmanlanmıştı. Bunu inkar edemeyiz ama onun en iyi yanlarını hatırlamamız önemlidir" ifadesini kullandı.

Mallarının yönetimi annesinden alındı
LOS Angeles Yüksek Mahkemesi, Michael Jackson'ın mallarının geçici yönetimini annesi Katherine Jackson'dan geri aldı. Ünlü sanatçının malvarlığı 3 Ağustos tarihine kadar, vasiyetinde tayin ettiği kişiler olan yakın dostu ve müzik prodüktörü John McClain ve avukat John Branca tarafından yönetilecek. Katherine Jackson'ın avukatları ise verilen karara itiraz etti. Jackson'ın malvarlığının 500 milyon dolar değerinde olduğu belirtiliyor.

BİZE ULAŞIN