'Kral' son şovunu yaptı

50 yaşında ölen "Pop'un Kralı" Michael Jackson dün iki törenle son yolculuğuna uğurlandı. Staples Center'daki törende ünlüler şarkılarını Jackson için söyledi

ABD'nin Los Angeles kentindeki evinde 25 Haziran günü hayatını kaybeden Michael Jackson dün son yolculuğuna uğurlandı. Jackson için önce pek çok ünlünün gömüldüğü Forest Lawn Mezarlığı'nda dışarıya kapalı bir anma töreni düzenlendi.

*İŞTE O TÖREN! - GALERİ

TSİ 16.00'da yapılan törene yalnızca Jackson'ın ailesi ve yakın dostları katıldı. Mezarlığın önünde onlarca araç konvoyu oluşurken, şarkıcının tabutu ilk kez görüntülendi. Törenin ardından Jackson'ın naaşı özel bir araçla halka açık anma töreninin yapılacağı Staples Center'a götürüldü. Jackson'un tabutunu burada binlerce hayranı karşılarken, araca Amerikan özel güvenlik birimi SWAT eşlik etti.

*BAŞARI VE SKANDALLARLA DOLU 50 YIL! - GALERİ

*JACKSON'IN ÖLÜMÜNÜN ARDINDAN ORTAYA ATILAN KOMPLO TEORİLERİ! - GALERİ

*JACKSON'IN ÇOK KONUŞULAN DEĞİŞİMİ! - GALERİ

Jackson'ın ölümü öncesinde son provalarını yaptığı Staples Center'daki tören TSİ 20.00'de başladı. Törene Mariah Carey, Usher, Lionel Richie, Stevie Wonder, Jennifer Hudson, John Mayer Brooke Shields, Kobe Bryant ve Magic Johnson gibi dünyaca ünlü isimler katıldı.

*İŞTE SON PROVASI! - VİDEO

Kilise korosunun okuduğu şarkılarla başlayan törende daha sonra Mariah Carey sahneye çıkarak Jackson'ın "I'll Be There" (Orada Olacağım) şarkısını Trey Lorenz ile birlikte okudu. Yaklaşık 18 bin kişinin katıldığı törende Jennifer Hudson'ın "Will You Be There" (Orada Olacak Mısın) şarkısını seslendirmesinin ardından Jackson'ın eski arkadaşları Diana Ross ve Nelson Mandela'nın mesajları okundu. Lionel Richie, Stevie Wonder ve Usher'in de sahne aldığı törende, Jackson'ın aile üyeleri ve çocukları, "Smile" isimli şarkısı okunurken gözyaşlarına hakim olamadı. Özellikle Usher'ın seslendirdiği "Gone too Soon" (Erken Gitti) isimli şarkıda salonda bulunan Jackson fanlarının gözyaşlarını tutamadıkları gözlendi.

*VASİYETİ AÇIKLANDI! - VİDEO

GÖZYAŞLARIYLA VEDA KONUŞMASI
Jackson'ın yakın dostu sinema oyuncusu Brooke Shields de konuşmasına gözyaşları içinde başladı. Jackson'la 13 yaşındayken tanıştığını söyleyen Shields, birlikte vakit geçirirken iki çocuk gibi eğlendiklerini ifade etti. Sahnede konuşma yapan diğer ünlüler arasında ünlü prodüktör Berry Gordy, basketbol yıldızları Magic Johnson ve Kobe Byrant da yer aldı.

*OTOPSİ RAPORUNDAN SIZAN ŞOK EDEN DETAYLAR!

ALTIN KAPLI TABUTUYLA GETİRİLDİ
JACKSON için dün önce Forest Lawn Mezarlığı'nda ailesinin katıldığı bir tören yapıldı. Daha sonra Jackson'ın cenazesi Staples Center'e getirildi. Jackson'un altın kaplı tabutunun sahne önüne konduğu törende arkadaşları, dostları konuşmalar yaptı. Jackson dini bir ayin havasında geçen duygusal konuşmaların yapıldığı törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.


BİZE ULAŞIN