Uçaktan bacağına buz parçası düştü

Britanya'nın Bristol kentindeki bahçesinde otururken uçaktan düştüğü anlaşılan büyük bir buz parçasının bacağına çarpmasıyla büyük şok yaşayan David Gammon, olayın şaşkınlığını hala üzerinden atamadığını söyledi.

Gammon, "Tepemden uçağın geçtiğini duydum. Tam o anda, greyfurt büyüklüğündeki bir buz parçası bacağımın üst bölümüne düştü" dedi.

Bacağında morluk oluştuğunu belirten 76 yaşındaki Gammon, doktorların kendisine buz parçasının bacağı yerine kafasına düşmüş olması halinde olayın ölümle sonuçlanabileceğini söylediklerini de anlattı.

Bu arada bir açıklama yapan Uluslararası Bristol Havaalanı sözcüsü ise buz parçasının uçaktan düştüğüne dair bir kanıt bulunmadığını söyledi. Sözcü, olayı soruşturan sivil havacılık dairesi yetkililerine her türlü desteği vermeye hazır olduklarını bildirdi.

Sözcü, uçuş yüksekliği, rüzgarın gücü, hava sıcaklığı ve diğer bazı değişkenlerin sonucunda buz parçasının kendi havaalanlarını kullanan bir uçağın dışındaki 5 millik bir mesafeden uçan bir başka uçaktan da düşmüş olabileceğini öne sürdü.

Sözcü, bu uçaklara Heathrow'a inen Atlantik ötesi uçuş yapan uçaklar ile Almanya ve diğer kuzey Avrupa ülkelerinden gelen uçakların da dahil olduğunu söyledi.
BİZE ULAŞIN