Jackson'ın cenazesi nereye gitti?

Önceki gece Los Angeles'ta görkemli bir törenle anılan Michael Jackson'ın sahneye altın tabut içinde getirilen cenazesinin akıbeti bilinmiyor Neverland'de gömmek için izin bekleyen ailesinin cenazeyi sakladığı ve bedeninin yakılıp küllerinin serpildiği iddialar arasında

Popun Kralı lakaplı ABD'li ünlü şarkıcı Michael Jackson, milyarlarca insana ulaşan canlı TV yayınıyla önceki gün son yolculuğuna uğurlandı.

50 yaşında hayatını kaybeden ünlü yıldızın cenazesi, altın kaplama bir tabut içinde önce gün Los Angeles'taki Forest Lawn Mezarlığı'na götürüldü. Burada aile arasında düzenlenen sade törenden sonra Jackson'ın altın kaplama tabut içindeki naaşı, töreninin düzenleneceği Staples Center'a nakledildi.Ünlü isimlerin Jackson'la ilgili anılarını anlattıkları ve şarkılarını söyledikleri gecede duygusal anlar yaşandı. Peki törenin sonunda o altın tabut ne oldu? İşte bu sorunun cevabını kimse bilmiyor.

ÇİFTLİĞE GÖMMEK YASAK
ABD magazin basını, sahneye konulan tabutun boş olduğunu; Jackson'ın cenazesinin anma töreni öncesi götürüldüğü Forest Lawn Mezarlığı'na gömüldüğünü iddia ediyor.

*JACKSON'IN ÖLÜMÜNÜN ARDINDAN ORTAYA ATILAN KOMPLO TEORİLERİ! - GALERİ

*BAŞARI VE SKANDALLARLA DOLU 50 YIL! - GALERİ

*JACKSON'IN ÇOK KONUŞULAN DEĞİŞİMİ! - GALERİ

Mezarlığın içindeki "Liberty Hall" salonunda yapılan özel tören yaklaşık 40 dakika sürmüştü. Daily Gossip isimli magazin sitesi, törende Jackson'ın tabutunun Liberty Hall salonundan mezarlığa sokulduğuna dair bir kanıtın bulunmadığını yazdı. Yani, ünlü şarkıcının Forest Lawn Mezarlığı'na gömülmediği kaydedildi.

TÖRENDEN DÜNYAYI AĞLATAN GÖRÜNTÜLER!


Jackson'ın Kaliforniya'daki "Neverland" adlı çiftliğine gömülmesini isteyen ailesinin, yasal izni alana kadar cesedin gizli tutulan bir yere gömüldüğünü söyleyenler de var. İngiliz Sun gazetesine konuşan kaynaklar, Jackson ailesinin, naaşın Neverland'a gömülmesiyle ilgili yasal sorunla karşılaştığını kaydetti. Kaliforniya eyalet yasaları, ikamet edilen bir çiftlik evinin bahçesine veya önüne defin yapılmasına izin vermiyor. Bu yasak sadece, Jackson'ın yakılması ve küllerinin bu bölgeye yapılacak bir anıta yerleştirilmesi yoluyla delinebiliyor. Aileden konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmemesi de spekülasyonları artırıyor. Öte yandan ünlü şarkıcının törenden önce yakılıp, küllerinin Neverland'de serpildiğini öne sürenler de bulunuyor. Sansasyon yaratan yaşam biçimiyle dünya basınını manşetten meşgul eden Jackson, öldükten sonra da uzun süre gündemi meşgul edecek gibi görünüyor.

BİZE ULAŞIN