"Türk lokumlarımız..."

İstanbul'da gördükleri tüp bebek tedavisiyle dördüz bebek sahibi olan İngiliz çift, bebeklere "Türk Lokumları" adını taktı.

Daily Mail'in haberine göre, 6 yıldır kısırlık tedavisi gören Emily-Simon Bates çiftinin ülkelerindeki ilk tüp bebek denemesi düşükle sonuçlandı.

Şanslarını artırmak için, daha fazla embriyonun rahime yerleştirilmesine izin veren ülke arayışına giren çift, Türkiye'de karar kıldı.

İngiltere ve diğer batı Avrupa ülkelerinde, çeşitli komplikasyonlara yol açabileceği için ikiden fazla embriyon yerleştirilmesine izin verilmiyor.

İstanbul'daki hastanede yapılan tedavi sırasında, sadece yüzde 4 olasılıkla üçüz sahibi olabilecekleri söylenen çift, yerleştirilen embriyonlarından biri, çok nadir görülen bir şekilde ikiye bölünüp ikiz olunca, çift birden bire 4 bebek sahibi oldu.

Emily Bates, 6 hafta önce Leo, Carrie, Jessie ve Kayley adını verdikleri bebekleri dünyaya getirdi. Bates, "4 çocuk sahibi olmayı hep hayal ederdim, ancak hepsinin aynı anda olacağını tahayyül edemezdim" dedi.

Tüp bebek tedavisiyle rahme yerleştirilen 3 embiryondan 4 bebek olması ihtimalinin 1,5 milyonda bir olduğu belirtiliyor.
BİZE ULAŞIN