Matadoru rezil etti

İspanya'nın kuzeyindeki Pamplona kentinde yapılan geleneksel San Fermin Festivali devam ediyor...

Pamplona kentinde düzenlenen festivalin 3. günündeki boğa güreşlerinde matadorun şiş darbelerine karşılık boğanın intikamı matadoru rezil etti.

İspanyol matador Manuel Jesus 'El Cid' in boğadan aldığı darbeler sonucu pantolonu yırtıldı. Duruma aldırmayan matador boğaya saldırmaya devam ederek güreşi kazandı.

*MATADORUN ZOR ANLARI! - GALERİ

Öte yandan, yapılan geleneksel boğa koşusunda 1 kişi öldü.Yerel İspanyol basınına göre, geleneksel San Fermin festivali kapsamında bugün yapılan koşuda, sürüden ayrılan bir boğanın saldırısına uğrayarak, boynundan ve akciğerlerinden boynuz darbeleriyle yaralanan kişi yaşamını yitirdi.

ÖLEN KİŞİNİN 27 YAŞINDA BİR İSPANYOL OLDUĞU AÇIKLANDI
İspanya'nın kuzeyindeki Pamplona kentinde düzenlenen San Fermin festivalinin 4. gününde yapılan boğa koşusunda boğazından aldığı boynuz darbesiyle ölenin, 27 yaşındaki bir İspanyol olduğu açıklandı.

Pamplona sokaklarında 850 metrelik parkurda yapılan ve 4.5 dakika süren bugünkü boğa koşusunda sürüden ayrılan bir boğanın saldırısına uğrayan Daniel Jimeno Romero'nun, acil ameliyata alındığı ancak kurtarılamadığı kaydedildi.

Madridli kurbanın, ailesiyle birlikte tatil için Pamplona'da bulunduğu belirtildi.San Fermin festivalinde son ölüm olayı 2003 yılında meydana gelmiş, 1995 yılında ise 22 yaşındaki bir Amerikalı bugünkü olayda olduğu gibi boynuz darbesi alarak ölmüştü.

*ÇILGIN FESTİVALDEN KARELER! - GALERİ

Hastane yetkilileri de 3'ü boynuz darbeleriyle olmak üzere toplam 9 kişinin daha yaralandığını belirtti.

Festivalde en son 1995 yılında, 22 yaşındaki Amerikalı Matthew Tassio boynuz darbesi alarak ölmüştü.
BİZE ULAŞIN