Jackson'ın babası: "Oğlum, hazır değildi"

ABD'nin Los Angeles kentinde, 25 Haziranda aniden fenalaşarak 51 yaşında hayatını kaybeden pop kralı Michael Jackson'ın babası Joe Jackson, oğlunun, ölümünden önce Londra'da verilmesi planlanan 50 konsere çıkmaya hazır olmadığını söyledi.

Joe Jackson (79), Amerikan ABC News televizyonuna yaptığı açıklamada, organizatörleri Michael için çok fazla konser ayarladığı gerekçesiyle eleştirerek, oğlunun ölümünden önce çok ağır olan bu konser programının kendisini endişelendirdiğini anlattı.

Joe Jackson, "Michael, 10 konser için anlaşma yapmıştı. Diğer konserleri organizatörler ekledi. Sağlığı için endişeleniyordum. Michael'ın dinlenmek için ara vermeden bu kadar çok konser veremeyeceğini biliyordum" dedi.

Jackson'ın Londra konserlerinin 13 Temmuzda başlaması planlanmıştı.

Bu konserleri organize eden AEG Live şirketinin yetkililerinden Randy Phillips ise konser sayısını 30'dan 50'ye çıkarma fikrinin Michael Jackson'dan çıktığını ve Jackson'ın konser provalarında "çok formda olduğunu" söyledi.

Jackson'ın ölümüyle ilgili soruşturmada, pop yıldızının ilaç bağımlılığı ve doktorlarının Jackson'ın güçlü ilaçlara ulaşmasını sağlayıp sağlamadıkları inceleniyor.
BİZE ULAŞIN