3 bin 700 tweet'lik roman, twitter'da!

Bastıramadığı ilk romanı twitter'da yayımlayan ABD'li "Her seferinde 20 kelimeye izin var. 3 bin 700 kez 'tweet'lemem gerekecek" dedi

İlk romanı için yayınevi bulamayan bir ABD'li yazar, romanını, popüler mikro-blog sitesi twitter'da, sitenin kuralları gereği her seferinde 140 karakter olacak şekilde yayımlamaya başladı. "The French Revolution" (Fransız Devrimi) adlı eserini Fransız ulusal günü dolayısıyla twitter'da okuyuculara sunmaya başlayan Matt Stewart, her seferinde ancak 20 kelime yazabiliyor. Kaliforniya eyaletinin San Francisco kentinde yaşayan Stewart, kitabının, tarihteki yerini keşfeden San Franciscolu bir ailenin hikâyesini anlattığını açıkladı. Kitabını twitter'da yayınlamasının, uzun bir hikâyenin parçalar halinde anlatımına insanların tepkisini görmeyi sağlayacak "sosyolojik bir deneyim" olduğunu ifade eden Stewart, romanını yayımlayacak yayınevi bulamadığı için bu yola başvurmak zorunda kaldığının altını çizdi.

10 YIL SÜRECEK

Amerikalı yazar Matt Stewart, internet sitesinde, kitabındaki 480 bin karakteri yayımlamak için tahminen 3 bin 700 civarında "tweet" yapması gerektiğini, tüm "tweet"lerinin okunacağından endişeli olduğunu belirtti.
BİZE ULAŞIN