Hollywood'da eski isimler moda

Taşıyıcı anne yöntemiyle geçtiğimiz günlerde ikiz bebek sahibi olan ünlü aktris Sarah Jessica Parker, bebeklerine seçtiği nostaljik isimlerle dikkat çekti. İkiz kızlarına Marion Loretta Elwell ve Tabitha Hodge isimlerini veren başarılı aktris, isim tercihleriyle yine fark yarattı.

GELENEKSEL TERCİH
Eşi Matthew Broderick'ten olan oğluna da James adını veren Parker'ın, günümüz isimlerini seçmek yerine nostaljik isimleri seçmesini yakın bir dostu şöyle yorumladı: "Sarah çocuklarına yıllardır kullanılan köklü isimleri vermeyi istedi. O hep geleneksel isimleri sever." Amerika'nın en sık ziyaret edilen sitelerinden birisi olan babynames.com'un kurucusu Jennifer Moss da son yıllarda Hollywood'da eski isimlere bir yöneliş olduğunu söyledi ve şöyle devam etti:

DİNİ İSİMLER DE VAR
"Örneğin Angelina Jolie kızına Vivienne ismini verdi. Julia Roberts ise çok eski bir İngiliz ismi olan Hazel'i seçti. Michelle Williams'ın kızı Matilda'nın ismi ise çok eski bir Alman ismi. Matilda Almanca'da 'savaşta güçlü' anlamına geliyor. Mesela Gwyneth Paltrow da oğluna Moses ismini uygun gördü."

VIVIENNE JOLIE-PITT
Ünlü aktris Angelina Jolie, geçtiğimiz yıl doğan kızına sevgilisi Brad Pitt'le birlikte bu ismi seçti.

HAZEL MODER
Eski İngiliz isimlerini çok seven ünlü aktris Julia Roberts da küçük kızına Hazel ismini vermeyi tercih etti.

MATILDA LEDGER
Genç yaşta hayatını kaybeden Heath Ledger'ın küçük kızı Matilda'nın ismini babası koymuş.

MOSES MARTIN
Gwyneth Paltrow, oğluna Moses ismini vererek inançlarına bağlı bir kadın olduğunu kanıtladı.

BİZE ULAŞIN