Mahkumlar helikopterle kaçtı

Belçika'nın kuzeyindeki Bruges kenti cezaevinden birisinin çok tehlikeli olduğu bildirilen ve helikopterle firar eden üç mahkum, arkalarında bir suç ortağı bıraktı.

Belga ajansının haberine göre, Belçika Adalet Bakanlığı sözcüsü, önce iki kişinin helikopter kiraladığını ve rehin aldıkları pilotu hapishanenin avlusuna inmeye zorladığını belirterek, helikopterin daha sonra üç mahkumla havalandığını açıkladı.

Belki helikopterde yer olmadığından ya da araca binmek istemediğinden bir suç ortağının cezaevinde kaldığını belirten sözcü, her halükarda geride kalan bu kişinin rehin almadan suçlu olduğunu kaydetti.
Sözcü, helikopterin Gand yakınlarındaki Aalter'de boş bir halde bulunduğunu, kaçakların daha sonra bir benzin istasyonunda zor kullanarak araç değiştirdiklerini, aracın kadın sürücüsünü de Flaman bölgesi Melle'de serbest bıraktıklarını belirtti.

Kaçanlar arasında bulunan Eşref Sekkaki'nin (26) 10 yıldır cezaevinde bulunduğu ve 10 banka soygunu ile çok sayıda şiddet olayına karıştığı belirtiliyor. Sekkaki, daha önce de 2003 yılında cezaevinden kaçmış, 5 ay sonra yakalanmıştı.
BİZE ULAŞIN