Medya ile savaşı mahkemelik

Berlusconi reklamverenlerden, aşk partilerini ve ses kayıtlarını yayımlayan La Repubblica gazetesini boykot etmelerini isteyince basınla davalık oldu

İtalyan siyasetinin en ciddi konularda bile yaptığı esprileriyle 'gaf kralı' olan renkli başbakanı Silvio Berlusconi, konutunda hayat kadınlarıyla yaptığı aşk partileri ile ilgili dün yaptığı ilk itirafı yine esprili oldu: Ben aziz değilim.. Ancak ülkesinde medya patronluğu da yapan Berlusconi parti konuşmalarını ifşa eden La Repubblica gazetesine ateş püskürmeyi de ihmal etmedi. Hatta reklamverenleri gazeteyi boykot etmeye dahi çağırdı. Ancak ailesine ait Il Giornale'den "La Repubblica Çernobil'den daha fazla zehir saçıyor" diye saldıran Berluconi bu kez sözlerinden dolayı tazminatla karşı karşıya. Gazetenin yayıncı kuruluşu Espresso Medya Grubu Berlusconi'ye dava açacağını duyurdu. İtalyan Başbakanı reklamverenlere boykot çağrısı yaparak piyasa kurallarını ihlal etmek ve medyanın kontrolünü elinde bulundurmaya çalışmakla suçladı.

'SONBAHAR PATRİĞİ'
La Repubblica Berlusconi'nin gazeteye sözlü saldırıyla ilgili haberine "Ben aziz değilim" sözlerini "ti" ye alarak "Sonbahar Patriği" başlığı atarken "saldırganlığı, yalan söylemesi suçluluğunun göstergesi" diye yazdı.

'SEKS FOTOLARI KOLOMBİYA'DA'
Berlusconi'nin aşk partilerinden 5 bin kare fotoğraf çektiğini iddia eden Antonello Zappadu yine merak uyandırdı. Fotoğrafların İtalya'da yayımlanmasına yasak gelmesinin ardından eşinin ülkesi Kolombiya'ya götürdüğünü ve bir bankanın kasasında saklı tuttuğunu söyledi.

BİZE ULAŞIN