Haber turu

Royal'e tehdit mektubu
Fransa'da Sosyalist Parti'nin son seçimlerde cumhurbaşkanı adayı Segolene Royal'e tehdit mektubu ve büyük kalibreli bir mermi gönderildiği bildirildi. Royal'in avukatı, mektupla merminin Royal'in başkanlığını yaptığı Poitou-Charantes Bölge Meclisi'ne gönderildiğini belirtti. Avukatı, Royal'ın makamının durumu kendisine bildirdiğini ve olayın polise haber verildiğini söyledi. Zarfın içinden ayrıca, Royal'le ilgili basında çıkan yazılar ve fotomontaj resim çıktığı kaydedildi.

Miting değil, Hamas düğünü
Filistin'deki Hamas yönetimi, Suriye'deki bir mülteci kampında evlenmeyi bekleyen 382 çifte nikâh kıydı. Yarmuk kampında yaklaşık bin kişinin katılımıyla gerçekleşen düğünde, Filistinli damatlar ve gelinler ayrı bölümlerde oturdu. Hamas'ın Suriye'deki halkla ilişkiler sorumlusu Talal Nassar, "Masraflar yüzünden evlenemiyorlardı. Bu yüzden Hamas onlara yardım etti" diye konuştu. Her evli çifte 2 bin 100 dolar verildi.

'Fakir'den zengine ödül
Dev yazılım şirketi Microsoft'un kurucusu Bill Gates, Hindistan'da barış, silahsızlanma ve kalkınma için verilen Indira Gandhi ödülünü aldı. Bill Gates'in vakfı, Hindistan'a AIDS ve çocuk felcini önleme dahil sağlık ve kalkınma projeleri için yaklaşık 1 milyar dolar bağışta bulunmuştu. Ödül, 1984'te suikastle öldürülen ve yaşamını yoksulların haklarına adayan Eski Başbakan Gandhi anısına her yıl kişi veya kuruluşlara veriliyor.

BİZE ULAŞIN