Putin, gençleri yaratıcı düşünmeye çağırdı

Rusya Başbakanı Vladimir Putin, farklı gençlik organizasyonlarının birlikte düzenlediği 'Seliger-2009' yaz kampına katıldı. Burada gençlere birlik ve beraberlik çağrısı yapan Putin, "Hepimizi birleştiren ülkemiz. Rusya'yı çok seviyoruz. Elbette seviyoruz. Onun geleceğinin aydınlık, güzel ve güçlü olması için çalışıyoruz." dedi.

Yapılması gerekenlerin neler olduğunu bildiklerini, bunların kolay işler olmadığına da işaret eden Putin, "Buraya neden toplandığımızı biliyoruz değil mi? Sizlerden sıradan olmayan, orijinal ve özgün düşünceler bekliyoruz. Genç insanlar her zaman yeni düşünceler ortaya koyar. Özellikle karmaşık ve çözülmesi zor sorunlar karşısında başarılıdırlar." tespitinde bulundu.

Gençleri yenilik ve orijinal düşünceler geliştirmeleri konusunda teşvikte bulunan Putin askeriye de var olan bir kuralı hatırlattı. Rusya Başbakanı, "Askeriyede bir kural var. Ne kadar zeki isen, o kadar işten kaçarsın. Elbette bu eski bir şaka. Günümüz dünyasında hiçbir ordunun savunma gücü personel sayısı, uçak, tank, denizaltı ve füze sayısı ile belirlenmiyor. Ekonomik güç de sadece fabrika sayısı ya da mineral zenginlikleri ile tespit edilmiyor. Modern dünyada, güçlü ülkeler ve onların rekabeti ilerici ve yaratıcı düşünceye sahip olma kapasitesi ile ilgili. İşte gençler de bu zenginliğin kaynağı. Rusya'nın refahı için buna ihtiyacımız var. Bu hep vardı, şimdi de var, gelecekte de olacak. Değil mi?" diyerek gençlere sordu.


Gençlerden aldığı "evet" cevabından memnun olan Putin, "Desteğiniz için teşekkür ediyorum. Hepinize şans ve mutluluklar diliyorum." dedi. Putin kampta gerçekleşen aktivasyonlarla ilgili bilgi aldıktan sonra, gençlerle tek tek ilgilendi. Bazı gençlerin Putin'den imza almaya çalışması ve birlikte fotoğraf çektirme çabaları dikkat çekti.

BİZE ULAŞIN