Haber turu

Çalışmak için gitti, şarapnele hedef oldu
Bursa'dan 48 gün önce Çeçenistan'a çalışmak için giden 32 yaşındaki makine mühendisi Taner Tunca, Grozni'deki intihar saldırısında yaşamını yitirdi. Genç mühendisin ölüm haberini kız kardeşi Tülay Kavalcı, anne ve babasını muayene ettirmek bahanesiyle götürdüğü hastanede doktora söyletti. Tunca'nın daha önce Ukrayna'da çalıştığı ancak koşulları iyi olmadığı için buradan ayrılıp Çeçenistan'daki bir inşaat firmasında şantiye şefi olarak görev aldığı öğrenildi.

Yahudi yerleşimci artıyor
ABD yerleşim birimi inşaatlarının durdurulması için İsrail üzerindeki baskısını artırırken; Haaretz gazetesi, Batı Şeria'daki Yahudi yerleşimcilerin sayısının 300 bini aştığını yazdı. Gazete, Batı Şeria'daki yerleşimci sayısının Ocak ayından bu yana yüzde 2,3 oranında arttığını belirtti. Bölgedeki Yahudi yerleşimcilerin sayısı 90'lı yılların ortalarından bu yana iki katına çıktı. Gazze'deki 8 bin yerleşimciyse hükümet kararıyla 2005 yılında buradan çekilmişti.

Makam aracını çaldırdı
Almanya Sağlık Bakanı Ulla Schmidt'in, İspanya'da tatili sırasında resmi ziyaretler için kullandığı resmi aracı çalındı. Ancak makam aracını tatilde kullanması tartışmalara yol açtı. Alman Bağımsız Tabipler Derneği Başkanı Martin Grauduszus, Bakan Schmidt'in, çalınan resmi aracını önemli toplantılar için kullandığını ispatlayamaması durumunda istifa etmesi gerektiğini söyledi.

BİZE ULAŞIN