Başkanların gizli seks hayatları

ABD'de yarın satışa çıkacak bu kitap, Amerikan başkanlarına yıllarca hizmet eden gizli servis ajanlarının verdikleri detaylarla onların özel hayatlarının kapılarını aralıyor.

  1. Haberler
  2. Dünya
Pazartesi 03.08.2009 14:58 ABONE OL
'Başkanın Gizli Servisinde' (In the Presidents' Secret Service) isimli bu kitap, Newsmax yöneticisi Washington muhabiri ve Washington Post'un en çok satan kitap yazarı Ronald Kessler tarafından yazıldı.

John F. Kennedy'den Ronald Reagan'a, Bill Clinton'dan Barack Obama'ya kadar birçok Amerikan Başkanı'nın özel hayatına ışık tutan kitaptaki öyküler yaklaşık 100 gizli ajandan alınan bilgilerle oluşturuldu.


İşte Başkanlar ve onların özel hayatlarından çok özel detaylar:

John F. Kennedy

Kitapta şu iddialara yer veriliyor: John F. Kennedy'nin hizmetinde olan gizli ajanlar, Kennedy'nin iki taraflı bir hayatı olduğunu söylüyorlar. Kennedy bir yanda özgür dünyanın karizmatik lideriyken diğer yanda seks güdüsünü tatmin etmek için Beyaz Saray'a kadın getirten sorumsuz kocaydı. Gizli servis ajanlarının verdikleri bilgiye göre, Kennedy, Marilyn Monroe ile New York'taki otellerde ve Adalet Bakanlığı'nın üst katındaki ofiste birlikte oluyordu. Tek gecelik ilişkileri yanında Kennedy, Beyaz Saray üyeleri ile de birlikte oluyor hatta bazıları ile grup seks bile yapıyordu.

Lyndon Johnson
Gizli servis ajanları, Lyndon B. Johnson'ın çoğunlukla sarhoş olduklarını söylüyorlar.

Ajanların iddialarına göre, Lyndon'ın eşi onu genellikle Oval Ofis'teki kanepede sekreterleri ile seks yaparken yakalıyordu ve Johnson, uyarmadıkları için gizli servise kızıyordu.

İddialara göre, Johnson'ın sürekli seks yaptığı kadınlar da vardı ve bunlardan bazıları Başkanın eşi evde olduğunda çiftlik evinde kalıyordu.

Başkan'ın uçağında görevli mürettebat, Johnson'ın genellikle özel odasının kapısını saatlerce kapalı tuttuğunu ve karısı oradayken bile güzel sekreterlerle seks yaptığını söylüyor.


Richard Nixon

Nixon hakkındaki iddialara göre ise başkan ve eşi sürekli ayrı odalarda yatıyordu; Nixon, eşi ile elele tutarken bile görülmemişti ve Nixon'ın eşi Pat Nixon sürekli Martini içen bir alkol bağımlısıydı.

Ajanlar, kayda alınan konuşmalarında çok iddialı olan Nixon'un özel hayatında pasif birisi olduğunu söylüyorlar. Ancak, çok kuvvetli bir espri anlayışına sahip olduğunu da ekliyorlar. Ajanların Nixon'la ilgili anlattıkları komik anekdotlardan biri şöyle: "Bir gece şömine ateşini yakan Nixon baca deliğinin kapağını açmaya unutuyor. İçeriye dolan duman üzerine iki ajan koşup Nixon'ı aramaya başlıyorlar. Ajanlardan biri diğerine Nixon'u kastederek nerede bu o… çocuğu diye soruyor; diğeri de henüz bulamadığını söylüyor. Ajanların konuşmasını duyan Nixon, yukarıdaki yatak odasından sesleniyor ve 'o… çocuğu burada; çoraplarını bulmaya çalışıyor' şeklinde cevap veriyor."

Jimmy Carter

Carter ise ajanlar tarafından en antipatik bulunan başkandı. Carter bir basın toplantısında yardımcılarının tenis kortunu bile kullanmak için kendisinden izin aldıkları sorusuna hayır cevabının vermişti.

Ronald Reagan

Kitaptaki iddialara göre, Reagan tam bir kovboy karakterine sahipti, o kadar gerçekçi ve çok dürüsttü.

George W.H. Bush

Bush gizli servisin en sevdiği başkandı.

Bill Clinton

Bill Clinton genellikle kronikleşmiş yavaşlığından dolayı gizli servis ajanlarının sabrını zorluyordu. Monika Lewinsky ile ilişkisi olduğunu itiraf ettikten sonra eşi Hillary Clinton hareketlerini yakın takibe almıştı.

Barack Obama

Gizli servis ajanları Obama'yı korumaya 2007 yılının Mayıs ayında başladılar, yani Başkanlık seçiminden tam 18 ay önce. Bu gizli ajanların bir Başkanı korumaya başladıkları en erken tarihti. Ajanlar, Obama'nın ve eşi Michelle'in kendilerine saygılı yaklaştıklarını söylüyorlar.

John McCain

Ajanların McCain ile ilgili görüşleri ise pek pozitif değil. McCain'in genelde sabırsız ve rahatsız edici davranışları olduğu söyleniyor. "McCain'le birlikte çalışmak gerçekten zor, sürekli şikayet ediyor ve eleştiriyor." şeklinde konuşuyor ajanlar.