Sienna'yı baştan çıkardı!

Bol aksiyonlu 'G.I JOE: Kobranın Yükselişi' bugün vizyona giriyor. Filmde Barones rolüne hayat veren İngiliz aktris Sienna Miller, filmdeki deri kostümünü çok beğendiğini söylüyor: Kostümü görünce 'evet' dedim!

Cuma 07.08.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 07.08.2009 11:27
ABONE OL
Yönetmenliğini Stephen Sommers'ın üstlendiği, başrollerini Adewale Akinnuoye-Agbaje, Christopher Ecclestone, Joseph Gordon Levitt, Byung-hun Lee ve Sienna Miller'ın paylaştığı 'G.I JOE: Kobra'nın Yükselişi' bugün vizyona giriyor. Yönetmen Stephen Sommers; 'Mumya', 'Mumya'nın Dönüşü' filmlerinin ardından üçüncü hareketli, aksiyon dolu filmiyle beyaz perdeyle buluşuyor.

SIENNA MILLER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

YILLARCA HEP İLGİ GÖRDÜ
Her zaman yeniliklerle ortaya çıkan Sommers, sinema dünyasının yükselen yıldızlarından ve tecrübeli isimlerinden oluşan uluslararası bir oyuncu kadrosu toplayarak, bu filmde terörizme karşı savaşan kahramanların, kötülüğe karşı savaşan iyilerin hikayesini anlatıyor. 1985 yılında bir çizgi dizi olarak çocuklarla buluşan G.I. JOE'nun yeniden dönüşümünü sağlayan şey, uzun süre devam eden çizgi romanlar oldu. Yeni aksiyon oyuncaklarının, çizgi romanlarının ve bir TV dizisinin kombinasyonu, G.I. JOE'yu daha da ileriye taşıdı. Aradan geçen yıllar boyunca hayran kitlesinin gelişmesiyle, G.I. JOE'nun artık beyazperdeye taşınması çok doğaldı ve sonunda beklenen film yapıldı. Başarılı yönetmen Stephen Sommers, kamera arkasına geçtiği film için şunları söyledi: "İlgimi çeken şey, bu filmin bir çizgi roman ile James Bond filmi arası bir şey olacak olmasıydı. Gerçek hayatta bulamayacağımız karakterlerle dolu bir tuvale, G.I. JOE dünyasının mevcut harika mitolojisini işleyecektik." G.I. JOE hikayesine hayat vermek, bir aksiyon oyuncağının yerine gerçek insanlar koymaktan çok daha fazlasını içeriyordu. Yapımcılar, "Orijinal 30 santimlik G.I. JOE'ya sadık davrandık ama bu film bir oyuncak filmi değil" diyor.

SARI SAÇLARINI BOYATTI
'G.I. JOE: Kobra'nın Yükselişi'ni çizgi roman tabanlı diğer filmlerden ayıran başlıca şey, G.I. JOE'nun her biri kendine has nitelikleri ve geçmişi olan karmaşık karakterlerden oluşan bir ekip olması. Bu ekipte 'Barones' karakterine hayat veren İngiliz oyuncu Sienna Miller dikkat çekiyor. O her ne kadar röportajlarında "Bu film oyunculuk gücümü gösterdiğim en iyi film değil" dese de, filmin gösterime girdiği ülkelerde Miller performansıyla beğenildi. Filmdeki deri kostümüne sığabilmek için uzun süre özel bir beslenme programı uygulayan ve aylarca spor eğitmenleri eşliğinde spor yapıp dövüş dersleri alan Miller, bu film için koyu renge boyattığı saçlarıyla da dikkat çekiyor. Filmde oynamadan önce G. I. JOE oyuncakları hakkında en ufak bir fikri olmadığını söyleyen Miller, "Joe'yu bir adamın ismi sanıyordum. Ne oyuncaklarımı görmüştüm ne de çizgi filmini izlemiştim. Barones'in kim olduğunu da bilmiyordum ama senaryoyu çok beğendim ve oynamayı kabul ettim" diye konuşuyor. Böyle büyük bütçeli bir yapımda çalıştığı için mutlu olduğunu söyleyen Miller, "Kostümüme hayran kaldım ve görünce 'evet' dedim. Bu rol oynadığım diğer rollerden daha farklı" dedi.

OYUNCAKTI SİNEMA YILDIZI OLDU
'G.I. JOE' kahramanlık, vatanseverlik ve bir görevi tamamlamak için gerekli dayanıklılığı çağrıştırıyor. 1964'te Hasbro tarafından ilk kez piyasaya sürüldüğünden bu yana milyonlarca çocuklar G.I. JOE'yu bu şekilde tanıyor. G.I. JOE'nun popülerliği, Vietnam Savaşı dönemi boyunca devam etti, yeni donanımlar çıktı. Fakat G.I. JOE en büyük değişimini 1983 yılında yaşadı. O yıl 30 santimlik bir oyuncak olmaktan çıkıp boyu 10 santimetreye çekildi. G.I. JOE aynı zamanda tekil olmaktan çıktı ve dünyanın dört bir yanından gelen, her biri kendi uzmanlık alanı ve görevini yapmasını sağlayacak gelişmiş donanımlara sahip seçkin askerlerden oluşan bir ekibe dönüştü. Filmin yapımcılarından biri olan Hasbro'nun başkanı Brian Goldner, G.I. JOE'nun ilk aksiyon oyuncaklarından birisi olduğunu söylüyor.

FİLMİN KONUSU:
Orta Asya'nın dağlarından Mısır'ın çöllerine, Paris'in kalabalık caddelerinden, Kuzey Kutbu'nun buz örtüsüne kadar her yerde, G.I. JOE olarak bilinen seçkin ajanlardan oluşan ekip, silah tüccarı DESTRO ve dünyayı kaosa sürüklemek isteyen gizemli KOBRA örgütüyle savaşmak için geleceğin casus teknolojisini ve askeri teçhizatlarını kullanıyor. Tüm ekip DESTRO'nun dünyayı kaosa sürüklemesine engel olmaya çalışıyor.