Uçakla helikopter çarpıştı: 9 ölü

New York ile New Jersey arasındaki Hudson Nehri üzerinde helikopter ve küçük bir uçak çarpıştı.

Helikopter ve uçaktaki 9 kişiden kurtulan olmadığı belirtiliyor.New York Belediye Başkanı Micheal Bloomberg, kazanın yerel saat ile 12.00'de (TSİ 19.00) meydana geldiğini söyledi. Helikopterde 5 İtalyan turist ile bir pilot, uçakta ise biri çocuk olmak üzere toplam 3 kişinin bulunduğunu kaydeden Bloomberg, kazadan kurtulan olabileceğini zannetmediğini ifade etti.

İki cesedin çıkarıldığını kaydeden Bloomberg, diğer kişilerin ise halen uçak ve helikopter içerisinde bulunduğunu söyledi. Kazanın uçağın helikoptere arkadan çarpması ile meydana geldiğini anlatan Bloomberg, küçük bir parçanın da bulunduğunu ancak uçak ve helikopterin gövdesinin halen suyun altında olduğunu açıkladı. Suyun görünürlüğünün sadece 60 cm olduğunu ifade eden Bloomberg, çalışmalaranın dalgıçlar yardımı ile devam ettiğini dile getirdi.

Manhattan adası hava trafiği açısından oldukça yoğun bir yer. Şehri havadan görmek isteyen turistler helikopter kiralıyorlar. Uçak ve helikopterin düştüğü nehre daha önce de 155 kişinin bulunduğu uçak iniş yapmıştı. 2005 yılındaki uçak kazasında ise iki kişi ölmüştü.
BİZE ULAŞIN