Suikasttan dönmüş

Irak Başbakanı Maliki'yi bir korumasının öldürrmeye çalıştığı öne sürüldü. Suikastçının yakalanması üzerine Maliki'nin kurtulduğu belirtilirken amacın "Maliki'yi uyarmak" olduğu kaydedildi

Irak'ta Şubat'ta yapılan yerel seçimlerinden zaferle çıkan ve Ocak 2010'daki genel seçimlerin de en büyük adaylarından görülen Irak Başbakanı Nuri El Maliki'ye başarısız bir suikast girişiminde bulunuldu. İngiltere'de yayımlanan Şark-ül Evsat gazetesine göre Başbakan Maliki, yakın korumalarından birinin saldırısına uğradı. Gazeteye konuşan ve suikast girişimini doğrulayan Yüksek İslami Konseyi sorumlusu Celaleddin Sefir, "Maliki, kendi koruması tarafından düzenlenen bir suikast girişimiyle yüz yüze kaldı. Ancak suikast planı suya düştü ve suikastçı yakalandı" dedi.

TARİH BİLİNMİYOR

Ancak Sefir, olayın tarihi konusunda bilgi vermedi. Sadece 'son dönemlerde' demekle yetindi. Suikastın, öldürmekten çok uyarı amaçlı olduğu kaydedilirken düzenleyenin Maliki'ye en yakın isim olduğu belirtildi. Ancak suikastı düzenleyenin kimliği de açıklanmadı.
BİZE ULAŞIN