Bunlar da takım elbiseli soyguncular!

İngiltere'nin başkenti Londra'da mücevher satan dükkanların bulunduğu Bond Street isimli sokakta lüks kuyumcu dükkanını basan takım elbiseli silahlı soyguncular, 40 milyon Sterlin değerindeki 5 parça mücevheri alarak ortadan kayboldu.

Lüks dükkanların bulunduğu Bond Street bölgesinde bir kuyumcunun önünde duran takım elbiseli iki soyguncu, içeri müşteri kılığında girdikten sonra içerde bulunan görevli bir kadını rehin aldı.

Ellerindeki silahlarla içerdeki güvenlik görevlisi ve diğer çalışanları etkisiz hale getiren soyguncular, profesyonel bir şekilde dükkanda bulunan yüzük, kolye olmak üzere en değerli beş mücevher parçayı alarak kaçtı. Arap ülkelerinden, Amerika'dan ve Avrupa'dan çok sayıda zengin müşteri, Bond Street'e her yıl alışveriş için geliyor.

Aynı zamanda İngiltere tarihinin en büyük kuyumcu soygunu olarak da tarihe geçen baskından sonra İngiliz polisi soyguncuları yakalamak için çevrede geniş çaplı operasyon başlattı. Ancak hırsızlar polisten kaçmayı başardı. Soyguncuların kuyumcu dükkanına girerken güvenlik kamerası tarafından da görüntülendiği bildirildi. Soyguncuların güvenlik kamerasına takılan görüntülerini alan polis, bu görüntüleri basına dağıttı.

Soygun sırasında iki el ateş atan hırsızlar, BMW marka otomobille kaçtıktan kısa bir süre sonra siyah renkli bir otomobile binerek başka bir yöne kaçtıkları belirtildi.

Bu arada İngiliz polisi, soygunda en az 5 kişinin parmağı olduğunu açıkladı. Polis, 2 kişinin kuyumcu dükkanını bastığını, diğer 3 kişinin ise bunlara dışarıdan farklı araçlarla destek verdiğini açıkladı.

BİZE ULAŞIN