Çamurdan 260 kişi kurtarıldı

Tayvan'ı vuran Morakot kasırgasının yol açtığı çamurdan 260 kişi kurtarıldı. Yüzlerce kişi kayıp, ölü sayısı 41 olarak açıklandı

Çarşamba 12.08.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 12.08.2009
ABONE OL
MORAKOT kasırgası, Asya'da büyük bir felakete neden oldu. Tayvan'da çamur dağları arasından 260 kişi kurtarıldı. Ölenlerin sayısı resmi olarak 41 olarak açıklandı ancak çamur selinin yuttuğu köyde yüzlerce kişinin akıbeti bilinmiyor. Tayvan'ın güneyindeki Shiao Lin köyündeki çamur selinin herkesin uykuda olduğu bir saatte meydana gelmesi nedeniyle can kaybının çok olmasından endişe ediliyor.

HELİKOPTER DÜŞTÜ
Ülkenin güneyinde, içinde 6 kişinin bulunduğu bir helikopterin düştüğü bildirildi. Morakot kasırgası nedeniyle evleri yıkılmış kişileri kurtarma görevi yürüten helikopterin, Pingtung ilçesindeki dağlık bölge Sandimen üzerinde uçtuğu sırada düştüğü belirtildi. Kazadan kurtulan olup olmadığı konusunda bilgi alınamadı. Çin'de ise en az 3 kişinin ölümüne neden olan Morakot kasırgası şiddetini yitirmeye başladı. Doğudaki Zhejiang eyaletinde kasırga uyarısının kaldırılmasının ardından balıkçı tekneleri yeniden 'rastgele' dedi. Çin'in resmi haber ajansı 10 bine yakın geminin sığındıkları limanlardan ayrıldığını duyurdu. Morakot kasırgasından 7.8 milyon Çinli etkilenirken, 5 bin ev de yıkıldı.