Bayındırlık bakanına makamında suikast

İnguşetya'da dün kabine üyesi Amerkhanov ofisinde kurşunlanarak öldürüldü. Baş şüpheli bölgenin Rusya yanlısı liderine Haziran'daki saldırıyı üstlenen Çeçen militanlar...

RUSYA Federasyonu'na bağlı İnguşetya Özerk Cumhuriyeti'nde bir bakan suikasta kurban gitti. Bayındırlık Bakanı Ruslan Amerkhanov, dün başkent Magas'taki ofisine giren biri tabancalı diğeri otomatik tüfekli iki kişinin saldırısına uğradı. İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, saldırıda Bakan Ruslan Amerkhanov'un yardımcısının da yaralandığı ifade edildi.

ARAZİ MAFYASI MI?

Saldırganların suikast sonrası kendilerini dışarıda bekleyen bir otomobille kaçtıkları bildirildi. Geçtiğimiz Haziran ayında da Cumhurbaşkanı Yunus-Bek Yevkurov, konvoyuna bomba yüklü bir araçla yapılan saldırıda yaralanmıştı. Rusya Başbakanı Putin'in hastanede ziyaret ettiği Yevkurov'a saldırıyı Çeçenler üstlenmişti. O saldırıdan iki hafta önce de bir Anayasa Mahkemesi üyesi öldürülmüştü. Rusya yanlısı siyasilere art arda suikastlar düzenleyen İslamcı militanlar Bakan Ruslan Amerkhanov'un öldürülmesinde de şüpheli görülüyor. Arazi mafyası ise suikastta bir diğer şüpheli.
BİZE ULAŞIN